شناسهٔ خبر: 102830 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

اجرایی‌سازی راهبرد توسعه دریامحور از اهم برنامه ها/ جدیت در جذب و آموزش دریانورد متخصص / توسعه ناوگان دریایی ازاولویت های مهم سازمان بنادر

سازمان بنادر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به لزوم اجرایی شدن راهبرد توسعه دریامحور در کشور، گفت: سازمان بنادر در تلاش است این سیاست راهبردی را از سطح شعار خارج کند و با قرار دادن آن در حوزه تصمیم‌گیری ها، برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدتی را به کمک دولت و مجلس در این خصوص تدوین و اجرا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی، علی‌اکبر صفایی در نشست تخصصی معاونان دریایی بنادر کشور، بر لزوم سیاست‌گذاری درست از سوی سازمان بنادر به منظور دستیابی خانواده بزرگ دریایی کشور به اهداف خود، چه در بخش ملی و چه در حوزه بین‌الملل، تاکید کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی باید به عنوان نماینده حاکمیت و تصمیم‌گیر برای بخش‌‌های مختلف دریایی، سیاست‌گذاری‌های درست و اصولی و هم‌راستا کردن امور دریایی کشور در دست اجرا داشته باشد.

ورود سالانه ۵۰ هزار فروند شناور تجاری به بنادر بازرگانی کشور

معاون وزیر راه، وظایف و مسئولیت‌ها در حوزه حاکمیت دریایی کشور را بسیارحایز اهمیت خواند و اظهار داشت: سالانه ۵۰ هزار فروند انواع شناورهای تجاری وارد بنادر بازرگانی کشور می‌شوند که از امکانات و ظرفیت‌های مختلف بخش دریایی در حوزه‌های لایروبی، هیدروگرافی، چراغ‌های دریایی، یدک‌کشی و غیره استفاده می‌کنند.

وی یکی از چالش‌های اصلی سازمان بنادر و به‌تبع آن، سایر ارگان‌های دریایی کشور را تربیت و تامین نیروی دریانورد متخصص دانست و تاکید کرد: سازمان بنادر برای جذب نیروی دریانورد متخصص و کارآزموده، برنامه‌هایی را در دست انجام دارد.

صفایی خاطرنشان کرد: لازم است برنامه‌های دریایی سازمان بنادر با سیاست‌های کلی نظام  و برنامه ششم توسعه هم‌راستا باشد.

توسعه ناوگان دریایی از اولویت های جدی سازمان بنادر و دریانوردی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، پویایی و تداوم صادرات، واردات و تجارت خارجی را وابسته به توسعه ناوگان دریایی توصیف کرد و توسعه ناوگان دریایی را یکی دیگر از اولویت های جدی این سازمان برشمرد.

وی تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد توسعه و نوسازی ناوگان، یکی از نیازهای جدی کشور در حوزه تجارت و حمل‌ونقل دریایی محسوب می‌شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر عامل سازمان بنادر بر آمادگی صددرصدی بنادر برای پذیرایی و خدمات‌دهی به مسافران دریایی در ایام نوروز و تعطیلات در پیش‌رو با توجه به دوسال توقف در گردشگری دریایی به خاطر شیوع کرونا تاکید کرد.