شناسهٔ خبر: 103286 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اعلام کرد؛

بندر خرمشهر؛ پشتیبان بازرگانان و فعالان اقتصادی است/ فعال سازی ارتباط حمل و نقل دریایی بندر خرمشهر با کویت

بنادر  خرمشهر بندر خرمشهر تمام ظرفیت‌های زیرساختی را برای فعالیت تجار و بازرگانان فراهم کرده و این آمادگی وجود دارد که تمام موانع در حلقه زنجیره تامین برطرف شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نوراله اسعدی؛ مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در نشست بررسی چالش‌ها و مشکلات صادرات و واردات بندر خرمشهر برای مانع‌زدایی، رفع محدودیت‌ها و پشتیبانی از تجار و بازرگانان، اظهارداشت: سال گذشته از ۱۰ میلیون تن ظرفیت بندر خرمشهر به میزان ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن استفاده شده که نزدیک به ۹۰ درصد از این امر در حوزه صادرات بوده است.

وی با بیان اینکه تعامل و ارتباط میان ارگان‌ها در تسهیل امور اقتصادی تجار و بازرگانان ضرورت دارد، تصریح کرد: این نوید را به صادرکنندگان می‌دهم که با تاکیدات ویژه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به دنبال فعال کردن ارتباط ویژه بندر خرمشهر با کشور کویت هستیم که امیدواریم در آینده یک ترافیک خوبی در حوزه حمل و نقل میان بندر خرمشهر و کویت ایجاد شود چرا که این ظرفیت در بندر خرمشهر موجود است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهررابطه میان بازرگانان و تجار با بندر خرمشهر را مهم شمرد و عنوان کرد: بندر خرمشهر خود را موظف می‌داند که مشکلات موجود در امر صادرات و واردات را آسیب‌شناسی کند و برای توسعه تجارت در منطقه تمام توان خود را به کار ببندد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، اسعدی بیان کرد: صاحبان کالا و فعالان حوزه دریایی و بندری نیازمند نگاه ویژه از سوی سازمان منطقه آزاد اروند هستند که در این صورت قطعا در بسیاری از امور تسهیل صورت خواهد گرفت و ما در این زمینه یک بسته پیشنهادی را برای رونق امر تجارت در اختیار سازمان منطقه آزاد اروند قرار خواهیم داد.