شناسهٔ خبر: 103351 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

ایمنی مهمترین اولویت راه‌آهن است / لزوم اصلاح ایرادات حادثه آفرین ادوار گذشته

سیدمیعاد صالحی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم توجه صددرصدی به موضوع ایمنی، خواستار اصلاح فوری ایرادهای حادثه آفرین پر تکرار ادوار گذشته در راه‌آهن شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلسه ستاد ارتقای ایمنی و مدیریت بحران با حضور سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن در ساختمان شهدای راه آهن برگزار شد.

در این جلسه که شش ساعت به طول انجامید، قائم مقام، مدیران کل مناطق و اعضای کمیسیون ایمنی و مدیریت بحران راه‌آهن حضور داشتند و دلایل حوادث رخ داده در راه‌آهن از ابتدای سال ۱۴۰۰ (۹ ماهه) در حضور مدیرعامل راه آهن به جزئیات مورد بررسی قرار گرفت.

صالحی در این جلسه، با یادآوری اینکه حوادثی که در راه‌آهن رخ می‌دهند، اغلب دارای دلایل اصلی مشابه و پرتکرار هستند، اظهار کرد: باید این ایرادها و علل وقوع آن‌ها به سرعت و البته گام به گام و به طور کامل برطرف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ایمنی مهمترین شاخص راه‌آهن است و موضوعی مهم‌تر از ایمنی وجود ندارد و ایراداتی که از ادوار گذشته بر جای مانده‌اند، باید اصلاح شوند.

وی تاکید کرد: باید خروجی تمامی تلاش‌ها به نفع مردم باشد و اقدامات در جهت ایمنی و رفاه مردم صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل راه‌آهن ضمن تأکید بر اصلاح آئین‌نامه کیلومتراژ اظهار کرد: ضرورت دارد به معیشت و همچنین جایگاه اجتماعی لکوموتیورانان توجه شایسته شده تا ضمن رعایت استانداردها بالاترین اثربخشی را در این حوزه داشته باشیم.

در پایان این جلسه، مدیران کل مناطق به طور مجزا مسایل حوزه ریلی خود را با مدیرعامل راه‌آهن در میان گذاشتند و در خصوص موارد مطرح شده، دستورات لازم صادر شد.