شناسهٔ خبر: 103868 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس؛

ریزش جاده تنگ ابوالحیات به دشت ارژن شایعه است

جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی تخریب جاده تنگ ابوالحیات به دشت ارژن شایعه بوده و متعلق به استان لرستان است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،(فارس)، جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس گفت: در پی بارش های شدید روز جمعه و شنبه گذشته و ریزش کوه در آزادراه خرم آباد-پل زال این محور مسدود شده اما عده ای این تصاویر را به جاده جدید ابوالحیات نسبت داده اند در حالی که این جاده سالم بوده و مشکلی ندارد.

وی خاطرنشان ساخت: روز گذشته عکسی در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه جاده ابوالحیات به دشت ارژن پیش از افتتاح بر اثر بارندگی تخریب شده است.

این خبر که در یکی از رسانه های محلی منطقه دشت ارژن با این تیتر (تخریب جاده ابوالحیات به دشت ارژن پیش از افتتاح بر اثر بارندگی...) کارشده بود، به سرعت در فضای مجازی پخش شد. این تصاویر و فیلم جاده ای را نشان می دهد که ادعا شده تنگ ابوالحیات است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس ادامه داد: اگر در تصویر دقت کنید سمت چپ یک پست برق وجود دارد در صورتی که ما در جاده جدید ابوالحیات چنین چیزی نداریم و نزدیک ترین فاصله این جاده با پست برق حداقل ۱۲ کیلومتر می باشد و همین امر نشان از کذب بودن خبر است.

زاهدی افزود: ساخت این جاده از سال ۱۳۹۰ یعنی قریب به ۱۰ سال آغاز شده و اکنون در مراحل ایمن سازی و پایانی است.