شناسهٔ خبر: 104161 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با ورود هواپیمایی هیأت ایرانی انجام شد

نخستین فرود هواپیمای خارجی در فرودگاه بین‌المللی فضولی

سفر وزیر به سفر  به جمهوری آذربایجان وزیر راه و شهرسازی در نخستین روز از سفر خود به جمهوری آذربایجان از مناطق آزاد شده قره‌باغ بازدید و زمینه مشارکت در بازسازی این مناطق را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نخستین روز از سفر هیئت سیاسی-اقتصادی کشورمان به جمهوری آذربایجان، وزیر راه و شهرسازی را عابدین خرّم، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه، معاونین وزیر راه و شهرسازی و استاندار و اردبیل همراهی می‌کردند به بازدید از نحوه‌ی بازسازی و آشنایی با نیاز‌های مناطق آزاد شده‌ بویژه محور فضولی – زنگیلان و هورادیز اختصاص یافت.

در نخستین روز پرواز اختصاصی هیئت ایرانی در فرودگاه بین المللی فضولی به زمین نشسته و مورد استقبال معاون نخست‌وزیر آذربایجان قرار گرفت تا اولین فرود هواپیمای خارجی در این فرودگاه تازه بازسازی شده مربوط به هیئت ایرانی باشد و تصویری نمادین از روابط حسنه دو کشور همسایه و آماده بودن زمینه همکاری‌های مشترک از جمله در بازسازی مناطق آزاد شده قره‌باغ را به تصویر بکشد.

وزیر راه و شهرسازی، استاندار آذربایجان‌شرقی و دیگر اعضای هیئت سیاسی-اقتصادی کشورمان پس از بازدیدهای برنامه‌ریزی شده، ساعتی قبل برای دیدار با مقامات عالی‌رتبه جمهوری آذربایجان به باکو عزیمت کردند.

طرح‌های مشترک جاده‌ای و تسهیل در ترانزیت و تردد ناوگان تجاری دو کشور، مهمترین موضوع رایزنی‌ها در این سفر دو روزه اعلام شده است.