شناسهٔ خبر: 105826 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

طی ۱۱ ماهه سال جاری انجام گرفت؛

جابجایی بیش از ۱۶ میلیون تن کالای‌های اساسی از بندر امام (ره) به سراسر کشور/ رشد ۳۷ درصدی حمل کالای اساسی نسبت به مدت مشابه سال قبل

جا به جایی روزانه 62 هزار تن کالاهای اساسی از بندر امام خمینی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از جابجایی بیش از ۱۶ میلیون تن انواع کالاهای اساسی از بندر امام (ره) طی ۱۱ ماهه سال جاری خبر داد.

غلامعباس بهرامی‌نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ۱۶ میلیون و ۸۱۷ هزار تن کالای اساسی از بندر امام خمینی (ره) جابجا شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد ۳۹.۲ درصدی تعداد سفر در بازه زمانی یاد شده، افزود: این میزان کالاهای اساسی توسط ۶۷۹ هزار و ۹۹۷ کامیون جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: این کالاها شامل ۲ میلیون و ۸۱۲ هزار تن گندم، ۷ میلیون و ۱۴۸ تن ذرت، یک میلیون و ۱۱۸ هزار تن جو، یک میلیون و ۸۵۲ هزار تن دانه روغنی، ۲ میلیون و ۶۲۶ هزار تن کنجاله سویا، ۵۴۱ هزار تن شکر خام، ۳۷ هزار تن برنج و ۶۸۳ هزار تن روغن به سراسر کشور جابه‌جا شده است.