شناسهٔ خبر: 106007 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی با حضور در فرودگاه اراک مطرح کرد؛

استان مرکزی یکی از استان‌های پیشرو در آماده‌سازی نیاز استان در حوزه مسکن/ آغاز عملیات اجرایی پروژه ۸۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن

سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان مرکزی(2) 4C4A2832.jpg وزیر راه و شهرسازی با حضور در فرودگاه استان مرکزی، این استان را یکی از استان‌های پیشرو در آماده‌سازی نیاز استان در حوزه مسکن خواند و از آغاز عملیات اجرایی پروژه هشت هزار و ۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان مرکزی با حضور در فرودگاه اراک، هدف از حضور در این استان را تشریح کرد و گفت: بررسی روند اجرایی نهضت ملی مسکن یکی از اهدافی است که در این سفر دنبال خواهیم کرد. همچنین با حضور استاندار واحدهایی که اجرای آن‌ها امروز آغاز می‌شود و واحدهایی که در گام بعدی برنامه‌ریزی می‌شوند تا سهم استان به سرعت محقق شود را نیز بررسی می‌کنیم.

وی استان مرکزی را یکی از استان‌های پیش رو در حوزه آماده‌سازی سقف استان در نهضت ملی مسکن خواند و عنوان کرد: امروز نیز شاهد شروع بخشی از این عملیات خواهیم بود.

قاسمی در ادامه به مبحث الکترونیکی شدن مجوزهای کسب و کار پرداخت و گفت: این امر دستور رئیس جمهور است و وزارتخانه‌ها باید به این درگاه متصل شوند، وزارت راه و شهرسازی اما خوشبختانه با توجه به زیرساخت‌های مناسبی که از پیش تهیه شده بود همچون سامانه حمل و نقل و اسکان، سامانه نهضت ملی مسکن و سامانه های حمل و نقلی که امروز در وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است، به این درگاه متصل بوده و این فرصت بسیار مطلوب است و می‌تواند در حوزه اشتغال و در راستای سرعت بخشیدن به مجوزها صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه هشت هزار و ۱۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن آغاز شده است و معمولا در کشور ما ساخت مسکن بازه زمانی یکساله را طی می‌کند، پیگیری‌های استانی نیز می‌تواند در این امر تاثیرگذار باشد، با این حال پیش‌بینی می‌کنیم این پروژه طی مدت زمان یکسال تا یکسال و نیم تکمیل شود و به نتیجه مطلوب برسد.