شناسهٔ خبر: 107398 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد:

شروع عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد مسکن در کل کشور هر ۳ ماه یک بار

علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از برنامه‌ریزی برای شروع عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد مسکن در کل کشور به صورت هر ۳ ماه یک بار خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم افتتاح ۷۱۷۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهر جدید گلبهار با حضور وزیر راه و شهرسازی، گفت: در میان شهرهای جدید کشور، گلبهار دارای ظرفیت مناسب‌تری است. بالغ بر ۶۰ هزار نفر متقاضی مسکن در گلبهار هستند که در این مرحله ۷۱۷۹ واحد را کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

وی افزود: ما برای پایان این ماه برنامه‌ریزی برای شروع عملیات ۱۰۰ هزار واحد مسکن در کل کشور را خواهیم داشت و امیدواریم طبق وعده‌ای که به وزیر راه و شهرسازی داده‌ایم، هر سه ماه یک بار ظرفیت آغاز به کار ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را در سراسر کشور داشته باشیم.

جعفری ادامه داد: هدف ما صرفا تولید مسکن نیست چرا که مسکنی که تولید و جذب متقاضیان می‌شود، در حوزه خدمات زیربنایی و روبنایی هم می‌بایست بهینه باشد. ما به دنبال زیست مطلوب اسلامی هستیم که هم سکونت مطلوب را می‌طلبد و هم فضای اجتماعی و عمومی آن مطلوب باشد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: توجه به سرانه فضاهای آموزشی، فرهنگی، اوقات فراغت، درمانی و نگاه ویژه به حوزه سلامت در دستور کار ما خواهد بود. به هر حال کار بزرگی در پیش روی دولت جدید است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها آن را به انجام برسانیم.