شناسهٔ خبر: 107627 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران:

۱۱۰ قطعه زمین با کاربری مسکونی در شهر ورامین به نهضت ملی مسکن پیوست

محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از واگذاری ۱۱۰ قطعه زمین در محدوده شهر ورامین به نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران) ؛خلیل محبت خواه در این خصوص گفت: بیش از ۵ هکتار از زمین پلاک ۲۶/۱۰۷ واقع در شهر ورامین موسوم به مزرعه شمسی در طرح نهضت ملی مسکن وارد شده است.

وی ادامه داد: پلاک مذکور واقع در شهر ورامین در راستای ماده ۹ قانون زمین شهری در سال ۱۳۶۹ از سوی دولت با نمایندگی اداره کل مسکن تملک گردید که سند تک برگ این قطعه زمین طی سال ۱۴۰۰ با طی مراحل حقوقی و قانونی و پی گیری های صورت گرفته توسط معاونت املاک و حقوقی اداره کل و راه و شهرسازی جنوب شرق به نام دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن اخذ گردید.

محبت خواه تصریح کرد: معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در قالب برنامه های کمیسیون ماده ۵ و قانون جهش تولید مسکن از ظرفیتهای قانون جهش تولید مسکن بهره برده، بلافاصله اراضی در قالب ۱۱۰ قطعه با کاربری های مسکونی ،تجاری،آموزشی،فرهنگی و فضای سبز تفکیک شده، در کمیسیون ماده ۵ استانداری تهران مطرح و مصوب گردید.

وی گفت: در راستای نصاب مالکانه به مالکینی که در سنوات گذشته به لحاظ حقوقی ذینفع بودند قطعاتی از مزرعه شمسی واگذار شد تا این دسته از شهروندان نیز از حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

محبت خواه در پایان گفت: ما از تمام ظرفیتهای قانون جهش تولید مسکن در حوزه منافع ملی و شهروندی بهره خواهیم برد و در این مسیر آماده مذاکره با نهادهای دولتی، نیمه دولتی و مالکان بخش خصوصی هستیم.

برچسب‌ها: