شناسهٔ خبر: 107939 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در نشست مشترک وزیر راه با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر مطرح شد:

تاکید وزیر راه و شهرسازی بر افزایش حجم پرواز‌ها بین ایران و قطر/ تشکیل کمیته‌های مشترک برای گسترش همکاری‌های دو کشور

نشست مشترک وزرای راه ایران و قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ وزیر راه و شهرسازی کشور در نشست مشترک با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر نسبت به پشتیبانی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام آمادگی و تاکید کرد: حجم پرواز‌ها در این مسیر افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی کشور در نشست مشترک با وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر گفت: سفر اخیر هیئت ایرانی به قطر پربار و موضوع جام جهانی بحث محوری بود.

وی از به سرانجام رسیدن توافق‌نامه پروازی بین ایران و قطر و برقراری سفر‌های هوایی در همین سفر خبر داد و اظهار کرد: در یک جلسه ویژه هم به توسعه سفر‌های دریایی می‌پردازیم.

قاسمی استانداران بوشهر، خوزستان، فارس، هرمزگان و معاونان وزارت راه و شهرسازی را معرفی کرد و اظهار داشت: حضور استان‌های متعدد در این نشست نشان از موقعیت عالی ایران و تلاش برای توسعه همکاری‌های دوجانبه دارد.

وزیر راه و شهرسازی نسبت به پشتیبانی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ اعلام آمادگی کرد و گفت:‌ در خصوص جام جهانی هم به صورت پشتیبانی و تامین مایحتاج غذایی و هم میزبانی از گردشگرانی که قصد بازدید از ایران را دارند، آماده همکاری هستیم؛ به گونه‌ای که بسیاری از مسافران جام جهانی می‌توانند کیش را انتخاب کنند و برای دیدن مسابقات به قطر سفر کنند.

وی با تاکید براینکه در هفته ۳۶ پرواز از قطر به شهر‌های ایران داریم و ۳۶ پرواز هم از ایران به قطر که باید به سطح بالاتری افزایش یابد، خاطرنشان کرد: آسمان ایران آماده استقبال از پرواز‌های خارجی است و حتی بسیاری از استان‌های ما متقاضی برقراری پرواز مستقیم به قطر هستند و باید حجم پرواز‌ها افزایش پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: امیدواریم در همین سفر شیوه نامه‌های همکاری مشترک هوایی و دریایی بین دو کشور نهایی شود.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر: تشکیل کمیته‌های مشترک برای گسترش همکاری‌های دو کشور

جاسم بن سیف السلیتی، وزیر حمل و نقل و ارتباطات قطر نیز با بیان اینکه زمینه‌های همکاری ایران و قطر بسیار گسترده است و کمیته‌های مشترکی برای گسترش همکاری‌ها تشکیل می‌شود، گفت: معتقدیم جام جهانی فقط موضوع قطر نیست و موضوع تمام منطقه است که بدون شک نقش ایران در این بین نقش مهمی است.

وی افزود: توسعه همکاری‌ها در حوزه بندری برای ما بسیار حیاتی است و در این بین بنادر بوشهر، خوزستان و هرمزگان موضوع مهمی برای ما محسوب می‌شوند که باید حجم تعامل بین بنادر ایرانی افزایش یابد.

وزیر حمل و نقل قطر عنوان کرد: فاصله بسیار کم ایران و قطر می‌طلبد تا زمینه‌های همکاری‌های فنی و دریایی بین دو کشور توسعه یابد.