شناسهٔ خبر: 108398 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان خبر داد؛

ثبت نام بیش از ۲۲۰ هزار نفر از استان البرز در نهضت ملی مسکن/تخصیص ۶ هزار و ۵۳ پروژه در استان

خالقي مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز از ثبت نام ۲۲۰ هزار و ۶۰۱ نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان البرز با ۱۸ شهر خبر داد.

رضا خالقی مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درباره میزان وضعیت پروژه نهضت ملی مسکن در استان البرز اظهار کرد: شهر جدید هشتگرد، فردیس و نظرآباد ۳ شهر دارای بیشترین متقاضی در استان البرز به ترتیب با ۱۴۱ هزار و ۹۴۳ نفر، ۵۲ هزار و ۷۳ نفر و ۸ هزار و ۲۵۵ نفر هستند.

وی تعداد ثبت نام کنندگان در طرح نهضت ملی مسکن استان البرز با ۱۸ شهر را ۲۲۰ هزار و ۶۰۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۷ هزار و ۳۰۰ نفر در انتظار بررسی و ۳۹ هزار و ۸۵۴ نفر در انتظار تایید استعلام هستند.

خالقی خاطر نشان کرد: تا کنون ۱۸ هزار و ۶۸۵ نفر از ثبت نام کنندگان استان البرز انصراف خود را اعلام کرده اند و درخواست ۱۱۴ هزار و ۸۴۲ نفر نیز طی پالایش‌های انجام گرفته، رد شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان البرز اظهار کرد: همچنین تا کنون ۶ هزار و ۱۹۶ نفر وجه اولیه را واریز کرده‌اند که از شهرهای آسارا، فردیس، نظرآباد و شهر جدید هشتگرد بوده اند.

وی از تخصیص ۶ هزار و ۵۳ واحد خبر داد و افزود: بیشترین میزان تخصیص مربوط به شهر جدید هشتگرد با ۵ هزار و ۴۵۸ واحد بوده است.