شناسهٔ خبر: 109676 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

طی سفر وزیر راه و شهرسازی به ارومیه انجام گرفت؛

دستور ویژه وزیر برای پروژه آزاد راه ارومیه- تبریز /اعلام فراخوان برای جذب پیمانکار

وزیر وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از قطعه ۳ آزادراه ارومیه_تبریز گفت: این پروژه سه سال است که متوقف شده اما باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شده و کارهای اجرایی آن آغاز شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از قطعه ۳ آزادراه ارومیه_تبریز در جمع خبرنگاران از تعیین تکلیف پروژه آزاد راه ارومیه تبریز خبر داد و گفت: بزودی جلسه‌ای در تهران با حضور نمایندگان استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و نیروی انتظامی به منظور تعیین تکلیف این پروژه برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: این پروژه سه سال است به هر دلیلی متوقف شده است که باید تعیین تکلیف و کارهای اجرایی پروژه آغاز شود.

قاسمی با اشاره به برگزاری ویژه در تهران با حضور نمایندگان آذربایجان غربی و شرقی و نیروی انتظامی برای تعیین تکلیف وضعیت آزادراه ارومیه- تبریز گفت: با توجه به عدم تمایل ناجا برای ادامه همکاری در این پروژه فراخوانی برای جذب پیمانکار داده شده است.

این عضو هیات دولت با بیان اینکه بازدید امروز از پروژه بسیار تعیین کننده بود افزود: در صورت قطع همکاری با پیمانکار پروژه باید تسویه حساب انجام بگیرد و خواسته‌های اهالی منطقه نیز در نظر گرفته شود.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: آزادراه ردیف بودجه معلوم و مشخصی دارد و بخشی از آن نیز مربوط به سرمایه گذاری است.

قاسمی اظهار کرد: تا این لحظه بیش از ۸۰ درصد از سهم کار انجام شده دراین پروژه از سوی دولت بوده اما تا زمانی که آزادراه اینگونه بلاتکیف باشد نمی‌توان نظر قطعی در خصوص اعتبار مورد نیاز داد.

وی همچنین از صدور دستورات لازم برای روکش آسفالت جاده شهید کلانتری خبر داد و افزود: به زودی این جاده تعمیر شده و امکان تردد آن تا آماده شدن آزاد راه برای وسایط نقلیه فراهم می‌شود.

گفتنی است رستم قاسمی وزیر راه وشهرسازی روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت در جریان سفری دو روزه به آذربایجان غربی سفر و طی این سفر از کریدور بزرگراهی غرب کشور و آزادراه ارومیه- تبریز نیز باردید کرد.