شناسهٔ خبر: 110167 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد؛

اعزام قریب به ۴۰ هزار نفر به حج امسال / ایران ایر در خدمت حجاج

محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اعزام ۳۹ هزار۶۰۰ نفر از حجاج ایرانی در حج امسال گفت:عملیات اعزام حجاج به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سپرده‌ شده است.

محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ضمن ابراز امیدواری برای برقراری حج مملو از آرامش برای حجاج ایرانی بیان کرد : برای حج سال جاری برنامه ریزی خوبی از سوی سازمان حج و کشور عربستان برای اعزام حجاج انجام شده است و امیدوارم پروازهای حج امسال با هماهنگی ایران ایر، شرکت فرودگاه‌ها و فرودگاه امام خمینی (ره) به خوبی انجام‌ شود.

محمدی بخش در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در سنوات گذشته از سوی کشور عربستان برای مجوزهای پروازی بود، افزود: با رایزنی های متعددی که انجام شده و مکاتباتی که با طرف عربستانی صورت‌ پذیرفته و  همچنین استقرار نمایندگانی از سوی ایران، امیدواریم مشکلات به حداقل برسد و پروازها را به موقع انجام دهیم. 

وی در ادامه گفت: تعداد حجاج اعزامی در سال پیش رو ۳۹ هزارو ۶۰۰ نفر است و با هماهنگی های انجام شده با ایران ایر مقرر شده است بابرنامه ریزی و تمام ظرفیت عملیات حج را به نحو احسنت انجام دهند. 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در مورد ارائه بهتر خدمات در ایام حج بیان کرد: مدیران فرودگاه‌ها به عنوان مسئول و نماینده اصلی شرکت فرودگاه ها و سازمان هواپیمایی معرفی شده اند و روسای ایران ایر را موظف کردیم که در آن ایام برای پاسخگویی در فرودگاه ها حضور دائمی داشته باشند. ضمن اینکه سازمان هواپیمایی کشوری در این دوره چهار ابلاغ برای ايران ایر، شرکت فرودگاه ها، فرودگاه امام خمینی وسازمان هواپیمایی صادر کرده و چهار نفر را به عنوان نفر اصلی وستاد حج تعیین کرده است که به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو خواهند بود و همچنین سازمان هواپیمایی هم مانند ایام نوروز که قریب به ۲میلیون و پانصدهزار مسافر را جابجا کرده‌اند پاسخگوی مسافران خواهند بود.