شناسهٔ خبر: 110550 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس خبر داد؛

فعالیت ۷۰۰ راهدار در طرح واکنش سریع راهداری فارس

ايمن سازي جاده سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس از اجرای طرح واکنش سریع راهداری در این استان و فعالیت ۷۰۰ نیروی راهدار در این طرح خبر داد.

علیرضا راستیار، سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد امام رضا(ع) طرح واکنش سریع راهداری را از ۱۱ خرداد ماه در استان فارس آغاز کردیم.

وی با اشاره به ایجاد شبکه‌ای برای همیاران مردمی دولت، عنوان کرد: از تمامی کاربران جاده‌ای به ویژه رانندگان حرفه‌ای که در سطح راه‌های استان فارس تردد می‌کنند، دعوت کردیم مشکلات مرتبط با ایمنی راه‌ها که رفعشان نیازمند اقدام سریع است، از طریق سامانه و تلفن گویای ۱۴۱ به راهداری این استان گزارش دهند.

راستیار موضوعات قابل گزارش در فاز اول اجرای این طرح را لکه‌گیری و اصلاح چاله‌ها و موانع مخاطره‌آمیز خواند و اظهار کرد: پاکسازی و شست‌وشوی علائم و تابلوهای ایمنی موجود در راه‌ها، رفع نقص تابلوها و علائم موجود، تکمیل علائم در پیچ‌ها و قوس‌های تند و علائمی که خسارت دیده‌اند و آشکارسازی مسیرهای مخاطره‌آمیز به جهت ایمن‌سازی مسیرها از جمله مواردی هستند که در طرح طوس پیگیری می‌شوند.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس خاطرنشان کرد: در این طرح ۷۰۰ راهدار با بیش از ۴۵۰ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین آماده اجرای طرح واکنش سریع در ۳۰ شهرستان استان فارس هستند.