شناسهٔ خبر: 110954 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

اعلام برنامه پروازی حجاج ۱۴۰۱؛

انجام ۵ پرواز در دومین روز اعزام زائران بیت‌الله الحرام از سه فرودگاه کشور

گزارش تصویری بدرقه-حجاج شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در دومین روز عملیات رفت حج، حجاج از سه شهر تهران، تبریز و کرمان با پنج پرواز به سوی مدینه منوره پرواز می کنند.

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، همزمان با ۲۳ خرداد ماه عملیات رفت زائران بیت الله الحرام از سه ایستگاه پروازی تهران، کرمان و تبریز در حال انجام است.

در دومین روز از اعزام زائران  بیت الله الحرام  بامداد امروز از فرودگاه بین المللی امام خمینی( ره) پرواز شماره ۱۵۰۶  به مقصد مدینه پرواز کرد.

دومین پرواز اعزام حجاج صبح امروز از فرودگاه بین المللی شهید آیت الله مدنی تبریز به شماره پرواز ۱۵۱۰ عازم شد و پرواز بعدی اعزام زائران از این شهر در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه پیش از ظهر امروز از فرودگاه شهید مدنی با شماره پرواز ۱۵۱۲ به سوی مدینه پرواز خواهد کرد.

سومین پرواز اعزام زائران بیت الله الحرام از فرودگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان به شماره پرواز ۱۵۱۴ امروز ساعت هشت و چهل دقیقه صبح عازم شد و پس از آن پرواز بعدی اعزام حجاج این شهر به شماره پرواز ۱۵۱۶  نیز در ساعت ۲۱:۱۰ به مقصد مدینه پرواز خواهند کرد.

گفتنی است پس از دوسال انتظار از روز گذشته زائران بیت الله الحرام عازم سرزمین وحی شدند. بنابر گفته مسئولان ذی ربط تعداد زائران خانه خدا امسال ۳۹ هزار و ۶۲۰ نفر اعلام شده است که با شرط سنی زیر ۶۵ سال به این سفر معنوی اعزام می شوند.

فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، اهواز، ساری، یزد، کرمان، اردبیل، تبریز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه، بوشهر، گرگان ، شیراز، زنجان و همدان آماده پذیرش و اعزام زائران خانه خدا به عربستان هستند و عملیات حج امسال طی ۳۷ روز از ۲۲ خرداد از سه شهر کرمان ،تهران و تبریز آغاز شده و در تاریخ ۱۲ تیر ماه به پایان خواهد رسید و عملیات برگشت نیز طی ۱۶ روز از ۲۳ تیرماه آغاز و در تاریخ ۸ مرداد ماه به پایان می رسد.

به گفته شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تعداد پروازهای رفت و برگشت حجاج در مجموع ۳۱۶ پرواز خواهد بود که توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، گرگان و تبریز بیشترین تعداد پرواز و اعزام و پذیرش زائر را خواهند داشت.