شناسهٔ خبر: 111171 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران اعلام کرد:

اعزام بیش از ۶ هزار زائر از هفت فرودگاه کشور به سرزمین وحی

حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران از اعزام بیش از ۶ هزار زائر از بیست و دوم خرداد ماه تا به امروز خبر داد و گفت: تاکنون ۲۷ پرواز از هفت فرودگاه کرمان ، تبریز، حضرت امام(ره)، زنجان، اصفهان، بندر عباس و خراسان رضوی انجام شده است.

حمیدرضا سیدی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، از اعزام بیش از ۶ هزار زائر از صبح یکشنبه بیست و دوم خرداد ماه تا به امروز خبر داد و گفت: از ۱۵۸ پرواز مقرر شده جهت اعزام کلیه حجاج کشور، تعداد ۲۷ پرواز از هفت فرودگاه کرمان ، تبریز، حضرت امام(ره)، زنجان، اصفهان، بندر عباس و خراسان رضوی انجام شده است.

 وی ضمن اشاره به سرویس دهی مطلوب ناوگان هوایی کشور درعملیات اعزام حجاج خانه خدا افزود: الحمدالله هیچ مشکلی تا به امروز گزارش نشده و تاخیرات جزئی پیش آمده در این پروازها ناشی از مدت زمان انجام پرواز و همچنین صدور ویزا برای زائرین بوده است.

سیدی در خصوص آمادگی فرودگاه‌های کشور در اعزام حجاج اظهار کرد: با توجه به تاکید ویژه مقام عالی وزرات مبنی بر سرویس دهی هرچه مطلوب تر به زائرین از درب منزل تا سرزمین وحی، ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و همه فرودگاه‌های کشور طبق سنوات گذشته در خدمت زائرین، سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری قرار گرفته اند تا ان شاالله بتوانیم با انجام پروازهای ایمن رضایت مندی کامل را برای زائرین عزیزمان فراهم آوریم.

وی در ادامه گفت: از زائرین محترم استدعا دارم با توجه به سخت گیری های کشور عربستان در خصوص همراه داشتن برخی از داروها از جمله انواع مُسکن ها و ... نسبت به همراه داشتن دارو بر اساس دستور العمل های ابلاغ شده اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این موضوع که در عملیات بازگشت نیز تمام توان و تلاشمان را بکار خواهیم گرفت تا خدمات مطلوبی را ارائه کنیم، خاطر نشان کرد: کلیه ارگان های مستقر در فرودگاه شامل یگان حفاظت هواپیمایی ، نیروی انتظامی، گمرک، گذرنامه و همه عوامل دست به دست یکدیگر داده تا زائرین ما با وقار و با آرامش حج تمتع امسال را انجام داده وخاطره خوبی از فرودگاه‌های کشور و حمل ونقل هوایی برای آن ها به ارمغان آوریم.