شناسهٔ خبر: 111629 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

درخشش گروه اعزامی وارسی پروازی شرکت فرودگاه‌ها در اجلاس بین‌المللی مراکز عملیاتی وارسی پروازی

اجلاس بين‌المللی مراکز عملياتي وارسی پروازی گروه اعزامی مهندسین وارسی پروازی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با ارائه مقاله "آخرین تکنولوژی استفاده از پهباد در پیش وارسی سامانه های کمک ناوبری بصری (Visual AID) فرودگاه ها" در اجلاس بین‌المللی مراکز عملیاتی وارسی پروازی بیش از ۷۰ کشور دنیا خوش درخشید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گروه اعزامی مهندسین وارسی پروازی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با ارائه مقاله "آخرین تکنولوژی استفاده از پهباد در پیش وارسی سامانه‌های کمک ناوبری بصری (Visual AID) فرودگاه ها" در اجلاس بین‌المللی مراکز عملیاتی وارسی پروازی (فلایت چک) بیش از ۷۰ کشور دنیا خوش درخشید.

این اجلاس دو سالانه با حضور نماینده تمامی کشورها به منظور روزآمد کردن و همکاری در زمینه روش های جدید وارسی از سامانه های کمک ناوبری و flight validation و جدیدترین سامانه‌های الحاقی وارسی پروازی برگزار می شود.

در اجلاس اخیر؛ شرکت کنندگان از پیشرفت ها و استفاده ایران از آخرین فناوری ها و فرآیندهای فلایت چک آگاه شده و علاقه مندی خود را در ارتباط و همکاری موثر با شرکت فرودگاه‌های ایران ابراز کردند.

در این اجلاس، متخصصین کشورهای مختلف اطلاعات و آخرین دستاوردهای خود را در این زمینه با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها؛ گفتنی است؛ در سند جدید ۸۰۷۱ ایکائو به استفاده از پهباد تخصصی (Special Drone) در پیش وارسی سیستم‌های کمک بصری تاکید شده است و همچنین با توجه به رویکرد اکثر کشورها به سمت استفاده از این سیستم به منظور کاهش هزینه‌ها و تسریع در وارسی نهایی، پروژه ارایه شده توسط گروه کارشناسی ایران بازتاب بسیار خوبی داشت و اکثر قریب به اتفاق کشورها از آن استقبال کردند.