شناسهٔ خبر: 111654 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در بازدید معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پروژه های راه سازی استان ایلام مطرح شد:

راه‌های استان ایلام برای کنگره بزرگ اربعین آماده می شود

دیدار کد خدا زاده با استاندار ایلام.jpg معاون ساخت و توسعه راههای شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن دیداربا استاندار ایلام و بازدیداز پروژه های راه سازی استان آخرین وضعیت این طرح های عمرانی را مورد ارزیابی قراردادند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایلام) عبدالله بهادری مدیرکل راه و شهرسای استان در خصوص وضعیت پروژه های راه سازی استان گفت: طرح های بزرگی در بخش توسعه راههای استان در دست اجرا است و هم اکنون روند اجرای این طرح ها در وضعیت مناسبی قرار دارد و تامین اعتبار به موقع می تواند این روند رو به رشد را تثبیت نموده و شتاب ببخشد و در کنار تکمیل این طرح ها پروژه های جدیدی نیز تعریف و اجرایی شود.   

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به در پیش بودن اربعین و اهمیت محور ارتباطی ایلام-مهران گفت: چند پروژه این محور تا اربعین تکمیل خواهد شد و سایر پروژه ها نیز برای عبور اضطراری اربعین آماده می شود.       

وی خاطر نشان کرد: از ایلام به سمت مهران تونل کیلومتر ۵ به طول ۸۴۰ متر در دست احداث می باشد که حفاری و کف برداری آن به پایان رسیده و هم اکنون پیمانکار مشغول ترانشه برداری مسیر رفت و برگشت  این تونل برای عبور اضطراری در ایام اربعین می باشد.

عبدالله بهادری افزود: مسیر بعد از تونل کیلومتر ۵ تا تونل دوم  راه کربلا به علاوه پل بزرگ این مسیر تا اربعین به صورت چهار خطه آماده خواهد شد وپیمانکار در تونل دوم راه کربلا نیز مشغول عملیات لاینینگ می باشد و قطعا این تونل و مسیر ورودی و خروجی آن برای عبور اضطراری اربعین آماده می شود.        

وی در ادامه مسیر به پروژه راهسازی منطقه ماربره اشاره کرد و افزود: در این قسمت از مسیر باشرایط متفاوتی از نظر زمین شناسی مواجه هستیم، برای مهار رانش زمین در این منطقه و احداث جاده که طول آن  ۲ کیلومتر هست اخیرا قرارداد منعقد شده و پیمانکار مشغول عملیات راهسازی شده و این قطعه با وجود طول کم پروژه پر هزینه و زمان بر خواهد بود اما برای اربعین امسال تلاش خواهد شد تا احداث این قطعه مانعی برای ترافیک اربعین ایجاد نکند.       

مدیر کل راه و شهرسازی استان خاطر نشان کرد ۶ کیلومتر باقیمانده از تقاطع ماربره تا سه راهی صالح آباد نیز  تا اربعین به صورت‌ بزرگراه تکمیل و به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی به تقاطع غیر همسطح صالح آباد نیز اشاره کرد و افزود: این تقاطع در حال تکمیل شدن است، موانعی از قبیل جابه جایی مسیر انتقال برق و معارضین محلی داشت که این موانع در حال رفع می باشد، مسیر زیر گذر آن قطعا تا اربعین آماده خواهد شد.        

مدیرکل راه وشهرسازی استان درخصوص ادامه مسیرگفت: ۲۰ کیلومتر از محور ایلام- مهران هم اکنون در دست اجرای لایه دوم آسفالت می باشد و تا اربعین سال جاری نقاط پر حادثه و پیچهای خطرناک منطقه کنجانچم نیز با بهره برداری از پل بزرگ کیلومتر ۵۶ حذف خواهد شد و ۵کیلومتر از بزرگراه مهران تا پایانه مرزی نیز تا اربعین شش خطه می شود.

عبدالله بهادری مسیر برگشت بزرگراه ایلام- مهران در منطقه کنجانچم را آخرین قطعه این بزرگراه خواند و افزود:  عمده عملیات خاکی و احداث پل‌های بزرگ این مسیر به پایان رسیده و اخیرا قرارداد جدید با پیمانکار دیگر علاوه بر پیمانکار قبلی جهت تکمیل آن منعقد شده است، تکمیل قطعه۷ کیلومتری برگشت بزرگراه ایلام- مهران  در منطقه کنجانچم با توجه به احداث پل های زیاد و ادامه عملیات ترانشه برداری تا سال آینده ادامه خواهد داشت، اما مسیر رفت در این منطقه اصلاح و بهسازی شده و برای ایام اربعین مشکل خاصی به جهت ترافیک نخواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در مورد سایر محورهای استان گفت:پروژه های راهسازی عظیمی در سایر محورهای استان در دست اجرا است از جمله محور حمیل - ایلام ، مهران - دهلران، دهلران- اندیمشک، ایلام-  دره شهر، دره شهر- پل دختر و... که هر کدام از طرح های مذکور نقش بسیار مهمی در توسعه استان خواهند داشت.

عبدالله بهادری در این خصوص گفت:  در محور حمیل به ایلام علاوه بر در دست اجرا بودن چهار خطه ایلام به سرابله، حفاری تونل دوم آزادی به طول ۳۶۰۰ متر در حال اجرا است و در محور مهران به دهلران اخیرا حذف پیچهای منطقه نصریان و چهار خطه شدن این نقطه به طول ۴ کیلومتر اجرایی شده و در محور دهلران به اندیمشک در دو قطعه عملیات چهار خطه شدن مسیر در دست اجرا است که ۱۲ کیلومتر قطعه اول در حال اتمام است و۲۸ ‌کیلومتر قطعه سوم نیز با پیشرفت ۱۰ درصد اجرایی شده و به زودی عملیات اجرایی قطعه دوم به طول ۱۸ کیلومتر و قطعه چهارم به طول ۴۰کیلومتر اجرایی می شود.   

وی در مورد محور ایلام - دره شهر - پل دختر نیز توضیح داد: برنامه ریزی برای چهار خطه شدن این مسیر به انجام رسیده و در قطعات مختلف از جمله ورودی دره شهر به طول ۹ کیلومتر و دره شهر به پل دختر در دو قطعه در حال اجرا است.