شناسهٔ خبر: 111907 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرین وضعیت از اعزام حجاج ۱۴۰۱؛

اعزام حجاج بیت الله الحرام از ۳ ایستگاه پروازی با ۵ پرواز به سوی جده/ آغاز اعزام حجاج از استان آذربایجان غربی/ تعداد پروازهای حج پنجشنبه شب به ۱۴۴ فروند خواهد رسید

عملیات حج ۱۴۰۱در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برنامه پروازهای عملیات رفت حجاج در نهم تیرماه، از سه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، فرودگاه شهید باکری و شهدای گرگان با ۵ پرواز به جده برقرار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، همزمان با نهم تیرماه ۱۴۰۱ برای اعزام زائران بیت الله الحرام یک پرواز از استان تهران، دو پرواز از استان گلستان و همچنین دو پرواز از استان آذربایجان غربی برنامه‌ریزی شده است.

براساس برنامه اعلام شده در این روز عملیات حج زائران بیت الله الحرام با دو پرواز از فرودگاه شهدای گرگان عازم می شوند. اولین گروه ازحجاج در ساعت ۵ و ۳۵ دقیقه صبح به شماره پرواز ۱۷۷۰به سوی جده اعزام خواهد شد و پرواز دوم در ساعت ۱۸و ۲۰ دقیقه به شماره پرواز ۱۷۷۶ به جده انجام می گیرد.

با آغاز اعزام حجاج استان آذربایجان غربی از روز پنجشنبه نهم تیرماه، زائران بیت الله الحرام با دو پرواز از فرودگاه بین المللی شهید باکری عازم جده می شوند، بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پرواز اول در ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح پنجشنبه به شماره پرواز ۱۷۷۴ صورت می گیرد و پرواز دوم در ساعت ۲۰و ۳۵ دقیقه فردا شب به شماره پرواز ۱۷۶۴ به سوی جده انجام خواهد گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»؛ روز پنجشنبه برای اعزام حجاج از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) یه پرواز در نظر گرفته شده است که این پرواز در ساعت ۱۰و ۴۵ دقیقه صبح فردا به شماره پرواز ۱۷۶۲ به سوی جده عزیمت خواهد کرد.

گفتنی است در عملیات حج امسال قریب به ۴۰ هزار زائربیت الله الحرام از ۱۸ فرودگاه بین المللی در مدت ۲۰ روز عازم سرزمین وحی می شوند و بیشترین اعزام از فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، مشهد، اصفهان، اهواز، یزد، گرگان و تبریز انجام می شود.