شناسهٔ خبر: 112299 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد؛

تردد موتور سیکلت در چند محور مواصلاتی ممنوع است/ ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در محورهای شمالی کشور

ممنوعیت تردد مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی چهارشنبه ۱۵ تیرماه الی دوشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱ را تشریح کرد. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت‌های ترافیکی چهارشنبه ۱۵ تیرماه الی دوشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱ را تشریح کرد. 

در این اطلاعیه تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه، پانزدهم تیرماه الی ساعت ۶ صبح روز دوشنبه، بیستم تیر از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع اعلام شده است؛ این درحالی است که تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

براساس این گزارش، در محور کندوان تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در شانزدهم تا هجدهم تیرماه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ از کرج و آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

همچنین تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ الی ۲۴ روزهای یکشنبه و دوشنبه نوزدهم و بیستم تیر از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یکطرفه انجام می‌شود.

مرکز مدیریت راه‌ها وضعیت تردد در محور هراز را نیز تشریح کرد که بر اساس اعلام این مرکز، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ الی  ۲۴ روز یکشنبه نوزدهم تیرماه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ الی ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود؛ این در حالی است که در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه، به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از سمت جنوب به شمال و بالعکس در محورهای چالوس و هراز اعمال می‌شود.

در راستای محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات پیش رو، تردد وسایل نقلیه سنگین به استثناء حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از جمله تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است. در محور هراز نیز تردد کلیه تریلرها ممنوع است.

همچنین تردد کلیه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز چهارشنبه، ۱۵ تیر و همچنین از ساعت ۶ الی ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه از شانزدهم تا بیستم از محور هراز ممنوع است. 

براساس اطلاعیه مرکز مدیریت راه‌ها در محور فیروزکوه نیز تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه شانزدهم و هفدهم از محور تهران – فیروزکوه – قائمشهر و بالعکس ممنوع است. همچنین تردد کلیه تریلرها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ الی ۲۴ روز های شنبه و یکشنبه، هجدهم و نوزدهم تیرماه از محور تهران – فیروزکوه – قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

در محور آستارا - اردبیل و بالعکس تردد انواع تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز پنجشنبه، ۱۶ تیرماه در محور مذکور ممنوع است. همچنین تردد انواع تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ الی ۲۴ روزهای جمعه و یکشنبه در محور مذکور ممنوع است. 

براساس این گزارش در محور قدیم رشت - قزوین و بالعکس نیز تردد انواع تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز پنجشنبه ۱۶ تیرماه و تردد انواع تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ الی ۲۴ روزهای جمعه و یکشنبه در تاریخ ۱۷ و ۱۹ تیرماه در محور مذکور ممنوع است.

این درحالی است که اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی، اجرای محدودیت‌ها کان لم یکن تلقی می‌شود.