شناسهٔ خبر: 112592 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در جریان سفر مدیرعامل راه آهن به استان اردبیل تاکید شد؛

همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف جهت تسریع در اتصال ریلی اردبیل

راه آهن1.JPG مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از آمادگی راه‌آهن برای کمک به تسریع در اتصال ریلی اردبیل خبر داد.

سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه‌آهن اردبیل که در محل استانداری اردبیل برگزار شد، حضور پیدا کرد.

در این جلسه که با حضور نیکزاد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، عاملی استاندار اردبیل، بدری نماینده مردم اردبیل و خادمی، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و برخی مدیران استان اردبیل برگزار شد، مسائل و مشکلات مربوط به احداث راه‌آهن میانه – اردبیل مورد بررسی قرار گرفت.

صالحی با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی دستگاه‌های مختلف جهت تسریع در اتصال ریلی اردبیل با توجه به دستور رئیس جمهور محترم در جریان سفر استانی به اردبیل، اعلام کرد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد برای کمک به تسریع در اجرای این پروژه از ظرفیت‌های قانونی مختلفی که در اختیار دارد استفاده کند و به همین منظور بخشی از امکانات مورد نیاز برای احداث این مسیر به صورت امانی در اختیار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار خواهد گرفت تا در روند اجرای پروژه تسریع شود.

همچنین در این جلسه موضوع دهکده لجستیک پارس آباد مطرح شد که با توجه به نیاز به مطالعات اولیه مقرر شد برای بررسی‌های بیشتر، در جلسه‌ای مجزا با حضور مدیر عامل راه‌آهن و استاندار اردبیل این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، پروژه اتصال اردبیل به شبکه ریلی کشور، قدمتی قریب به دو دهه دارد که با توجه به اقدامات انجام گرفته طی ماه‌های اخیر پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری به مراحل پایانی خود برسد.