شناسهٔ خبر: 112957 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرین وضعیت از عملیات بازگشت حجاج۱۴۰۱؛

پنجمین روز از عملیات بازگشت حجاج به میهن/بازگشت زائران بیت الله الحرام همزمان با عید غدیر از مدینه وجده به پنج فرودگاه بین المللی کشور

ورود اولین گروه حجاج به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برنامه‌ پروازهای بازگشت حجاج به کشور همزمان با عید غدیر با ۱۱ پرواز از مدینه و جده به پنج فرودگاه‌ بین المللی مشهد، اهواز، بندرعباس، اصفهان و حضرت امام خمینی(ره) برقرار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ همزمان با روز عید غدیر بیست و هفتم تیرماه ۱۴۰۱ و پنجمین روز عملیات بازگشت حجاج به کشور، پرواز برگشت زائران بیت الله الحرام با ۱۱ پرواز  از مدینه و جده به  پنج فرودگاه‌ بین‌المللی مشهد، اهواز، بندرعباس، اصفهان و حضرت امام خمینی(ره) برقرار خواهد شد.

براساس برنامه اعلام شده در روز دوشنبه عملیات بازگشت حجاج از دو شهر مدینه و جده به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد انجام می شود و اولین گروه از زائران این استان از مدینه منوره با  پرواز شماره  ۱۵۲۷ شامل کاروان‌های ۱۹۱۰۰-۴۰۰۱۲ در ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه به فرودگاه مشهد وارد می شوند و پرواز دوم از جده  به شماره ۱۵۳۱ شامل کاروان‌های  ۱۹۰۴۶-۱۹۱۰۰-۱۹۱۳۴-۱۹۱۳۸ ساعت ۰۱:۳۰ بامداد روز ۲۸ تیرماه در فرودگاه مشهد به زمین می نشیند.

روز دوشنبه حجاج بیت الله الحرام استان خوزستان از فرودگاه جده با دوپرواز به کشور باز می گردند. پرواز اول به شماره  ۱۵۳۳ شامل کاروان‌ های ۲۰۰۰۶-۲۰۰۴۲ - ۲۰۰۴۹ ساعت ۱۱و ۴۰ دقیقه پیش از ظهر در فرودگاه اهواز برزمین خواهد نشست و پرواز شماره  ۱۵۴۳ شامل کاروان‌ های۲۰۰۰۶-۲۰۰۳۶  در ساعت ۰۱:۲۰ بامداد روز ۲۸ تیرماه وارد فرودگاه بین المللی اهواز خواهد شد.

همچنین در پنجمین روزعملیات بازگشت حجاج از مدینه به میهن بازگشت زائران هرمزگانی با دو پرواز آغاز می شود و پرواز شماره ۱۵۳۷ شامل کاروان‌های  ۳۲۰۱۱-۳۲۰۱۹ در ساعت۱۳و ۱۰ دقیقه به فرودگاه بندرعباس وارد می شود و پرواز شماره ۱۵۳۹  شامل کاروان‌های۳۲۰۱۰-۳۲۰۲۳   درساعت ۲۲و ۱۰ دقیقه از فرودگاه بندرعباس به کشور باز می گردند.

در دومین روز بازگشت حجاج اصفهانی از جده دو پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برقرار خواهد شد و اولین گروه از حجاج در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه بعداز ظهر روز دوشنبه به شماره پرواز  ۱۵۴۱ شامل کاروان‌های‌  ۱۳۰۴۵- ۱۸۰۰۸ به فرودگاه اصفهان وارد می شود و پرواز شماره ۱۵۴۷ شامل کاروان‌های  ۱۳۰۴۵- ۱۳۰۷۶  درساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه شب در فرودگاه اصفهان به زمین خواهد نشست.

روز دوشنبه سه پرواز از جده و مدینه به فرودگاه امام (ره) انجام خواهدگرفت و پرواز شماره ۱۵۴۵ از جده شامل کاروان‌های  ۱۷۰۵۶-۱۷۳۵۳- ۴۹۰۰۸ ساعت  ۱۳و ۴۰ دقیقه در شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره) به زمین می نشیند و پرواز دوم از جده به شماره پرواز ۱۵۳۵  شامل کاروان‌های۱۷۰۰۲-۴۱۰۲۰   درساعت ۳ و ۵۵ دقیقه بامداد روز ۲۸ تیرماه در فرودگاه حضرت امام(ره)  ۰۳:۵۵ بامداد روز ۲۸ تیرماه فرود می آیدو همچنین پرواز شماره ۱۵۲۹ از مدینه شامل کاروان‌های‌ ۳۵۰۲۹-۳۷۰۱۲  در ساعت  ۱۷و ۵۵ دقیقه عصر وارد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)  خواهد شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، خانواده‌های گرامی حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت می‌توانندبه سایت haj.iranair.com مراجعه کنند.

همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران«هما» برای دسترسی هموطنان به اطلاعات پروازهای بازگشت حجاج به کشور، شماره تلفن‌های پاسخگویی را در مراکز استان‌ها به شرح ذیل را در نظر گرفته است: مرکز ارتباطات مردمی«هما» ۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱ - فرودگاه اهواز  ۳۴۴۴۴۷۹۸ و ۳۴۴۴۲۰۹۳-۰۶۱ - فرودگاه مشهد مقدس    ۰۹۱۵۹۱۱۴۳۶۵- فرودگاه بندرعباس  و۳۳۶۱۱۳۴۸ و۳۳۶۱۱۳۴۴-۰۷۶ -فرودگاه اصفهان   ۰۹۱۳۸۷۵۶۸۰۰ - ۰۹۱۳۱۸۸۱۲۵۸