شناسهٔ خبر: 112990 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرین وضعیت از عملیات بازگشت حجاج۱۴۰۱؛

ششمین روز از عملیات برگشت حجاج به میهن/ برقراری ۱۳ پرواز ازجده و مدینه منوره برای بازگشت زائران بیت الله الحرام به کشور

بازگشت حجاج برنامه‌ پروازهای بازگشت حجاج در ششمین روز عملیات بازگشت به کشور،با ۱۳ پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به چهار فرودگاه‌ بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره)، مشهد، اهواز و اصفهان برقرار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ همزمان با بیست و هشتم تیرماه ۱۴۰۱ و ششمین روز عملیات بازگشت حجاج به کشور، پرواز برگشت زائران بیت الله الحرام با ۱۳ پرواز  از فرودگاه‌های مدینه و جده به چهار فرودگاه‌ بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره)، مشهد، اهواز و اصفهان برقرار خواهد شد.

براساس برنامه اعلام شده عملیات بازگشت حجاج در روز سه شنبه از دو شهر مدینه و جده با پنج پرواز به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود و اولین گروه از زائران از مدینه منوره با پرواز شماره ۱۶۲۷ شامل کاروان‌های  ۱۵۰۱۸-۱۵۰۱۶ در  ساعت ۱۱و ۳۵ دقیقه به فرودگاه حضرت امام (ره)  وارد می شود. پرواز دوم از مدینه به شماره  ۱۶۳۷  شامل کاروان‌های  ۳۶۰۰۹- ۳۵۲۲۳   ساعت۱۳ و ۳۵ دقیقه در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره ) فرود می آید و پرواز سوم از مدینه به شماره  پرواز ۱۶۳۱ شامل کاروان‌های  ۳۵۲۲۳-۱۷۲۲۶  ساعت۲و ۴۵ دقیقه بامداد ۲۹ تیرماه در فرودگاه حضرت امام (ره ) بر زمین می نشیند در این روز ۲ پرواز نیز از جده در فرودگاه امام خمینی (ره) پذیرش می شوند که پرواز شماره ۱۶۵۳ شامل کاروان‌های ۴۹۰۰۸- ۱۷۵۸۵  درساعت ۱۵و ۴۰ دقیقه در فرودگاه حضرت امام (ره) بر زمین می نشیند و  پرواز دوم از جده  به  شماره ۱۶۴۷ شامل کاروان‌های ۳۶۰۰۶- ۱۷۰۰۱ در ساعت ۱۰دقیقه بامداد ۲۹ تیر ماه به فرودگاه حضرت امام (ره)  وارد خواهد شد.

در سومین روز بازگشت حجاج اصفهانی از جده سه پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برقرار خواهد شد و اولین گروه از حجاج در ساعت ۱۱و ۳۵ دقیقه روز سه شنبه به شماره پرواز ۱۵۶۳ شامل کاروان‌های‌  ۱۳۱۳۷- ۱۳۱۲۳ به فرودگاه اصفهان وارد می شود و پرواز شماره ۱۶۴۹ شامل کاروان‌های‌ ۱۳۱۲۳- ۱۳۱۰۰ در ساعت ۱۹ و ۲۷ دقیقه در فرودگاه اصفهان به زمین خواهد نشست. و پرواز سوم از جده به شماره ۱۶۳۵ شامل کاروان‌های‌ ۱۳۱۰۰- ۱۳۰۸۳در ساعت ۳ و ۳۵ دقیقه بامداد ۲۹ تیرماه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پذیرش خواهد شد.

روز دوشنبه حجاج بیت الله الحرام استان خوزستان از فرودگاه جده با دو پرواز به کشور باز می گردند. پرواز اول به شماره  ۱۶۴۵ شامل کاروان‌ های ۲۰۱۳۳- ۲۰۰۶۱- ۲۰۰۳۶ در ساعت ۱۲و ۵۰دقیقه ظهر وارد فرودگاه بین المللی اهواز  می شود و پرواز شماره  ۱۶۳۹ شامل کاروان‌های۲۰۰۵۰-۲۰۰۳۲- ۲۰۰۰۲  درساعت۲ و ۱۰ دقیقه بامداد  روز ۲۹ تیرماه در فرودگاه اهواز برزمین خواهد نشست.

 در این روز عملیات بازگشت حجاج از شهر مدینه به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد انجام می شود و اولین گروه از زائران این استان از مدینه منوره با پرواز شماره  ۱۶۴۱ شامل کاروان‌های ۱۹۱۳۸- ۱۹۰۶۱ در ساعت ۱۵ به فرودگاه مشهد وارد می شوند. پرواز دوم به شماره ۱۶۵۱ شامل کاروان‌های ۱۹۴۵۰- ۱۹۰۷۱ در ساعت ۲۱ و ۵۰ دقیقه در فرودگاه مشهد به زمین می نشیند و همچنین پرواز شماره ۱۶۴۳ شامل کاروان‌های ۴۰۰۰۶- ۱۹۴۷۴-۱۹۴۱۳- ۱۹۱۴۴در ساعت ۱:۵۰۰ بامداد ۲۹ تیر در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد فرود خواهد آمد.

شایان ذکر است درمدت بازگشت حجاج به کشور، روابط عمومی «هما»  برای اطلاع رسانی به خانواده های حجاج گرامی، به صورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن ۴۶۶۲۵۱۵۱ واحد مرکزی ارتباطات مردمی «هما»  پاسخگوی سوالات هموطنان در خصوص  روز و ساعت پروازهای بازگشت می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، خانواده‌های گرامی حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت می‌توانندبه سایت haj.iranair.com مراجعه کنند.

همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران«هما» برای دسترسی هموطنان به اطلاعات پروازهای بازگشت حجاج به کشور، شماره تلفن‌های پاسخگویی را در مراکز استان‌ها به شرح ذیل را در نظر گرفته است: مرکز ارتباطات مردمی«هما» ۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱ - فرودگاه اهواز  ۳۴۴۴۴۷۹۸ و ۳۴۴۴۲۰۹۳-۰۶۱ - فرودگاه مشهد مقدس  ۰۹۱۵۹۱۱۴۳۶۵- فرودگاه اصفهان   ۰۹۱۳۸۷۵۶۸۰۰ - ۰۹۱۳۱۸۸۱۲۵