شناسهٔ خبر: 113108 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آخرین وضعیت از عملیات بازگشت حجاج۱۴۰۱؛

هشتمین روز از عملیات بازگشت حجاج به میهن / برقراری ۱۰ پرواز ازجده و مدینه منوره به پنج فرودگاه‌ بین‌المللی کشور

بازگشت حجاج برنامه‌ پروازهای بازگشت حجاج در هشتمین روز عملیات برگشت به کشور، با انجام ۱۰ پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به پنج فرودگاه‌ بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره)، اهواز و اصفهان، شیراز و بوشهر برقرار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ همزمان با سی ام تیرماه ۱۴۰۱ و هشتمین روز عملیات بازگشت حجاج به کشور، پرواز برگشت زائران بیت الله الحرام با ۱۰ پرواز از فرودگاه‌های مدینه و جده به پنج فرودگاه‌ بین‌المللی حضرت امام خمینی(ره)، اهواز و اصفهان، شیراز و بوشهر برقرار خواهد شد.

براساس برنامه اعلام شده عملیات بازگشت حجاج در روز پنجشنبه از دو شهر مدینه و جده با دو پرواز به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود و اولین گروه از زائران از مدینه منوره با پرواز شماره ۱۸۲۷ شامل کاروان‌های  ۱۷۱۸۷ -۱۷۱۸۹ در ساعت ۸ و ۳۵ صبح به فرودگاه حضرت امام (ره) وارد می شود و پرواز دوم از جده به  شماره ۱۸۲۹ شامل کاروان‌های ۱۷۳۲۱-۳۵۰۰۵ در ساعت ۱۹و ۱۰ دقیقه عصردر فرودگاه حضرت امام (ره) بر زمین می نشیند.

در دومین روز عملیات بازگشت حجاج به استان فارس ۲ پرواز از مدینه منوره به فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز انجام خواهد شد و اولین پرواز به شماره ۱۸۳۷ شامل کاروان‌های ۲۴۱۰۰-۲۴۰۴۴  در ساعت۱۰ و ۵۰ دقیقه صبح به فرودگاه شیراز وارد می شود و پرواز دوم به شماره ۱۸۳۹ شامل کاروان‌های ۲۴۰۳۲-۲۴۰۶۷-۳۲۰۲۴ در ساعت ۲۲و ۱۰ دقیقه شامگاه پنجشنبه به فرودگاه شیراز وارد خواهدشد.

در پنجمین روز  از بازگشت حجاج اصفهانی دو پرواز از فرودگاه جده به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان برقرار خواهد شد و اولین گروه از حجاج در ساعت۱۳ روز پنجشنبه به  شماره پرواز ه ۱۸۴۵ شامل کاروان‌های‌  ۱۳۱۳۵-۱۳۰۴۰ به فرودگاه اصفهان وارد می شود و پرواز دوم به شماره ۱۸۴۷ شامل کاروان‌های‌  ۱۳۱۱۲-۱۳۱۳۵-۱۳۴۱۲  در ساعت۲۳ و ۳۰ دقیقه شامگاه در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان پذیرش خواهد شد.

 همچنین در این روز حجاج بیت الله الحرام استان خوزستان از فرودگاه جده با دو پرواز به کشور باز می گردند. پرواز اول به شماره ۱۸۳۳ شامل کاروان‌های ۲۰۰۴-۲۰۰۱۲ در ساعت  ۱۱و ۴۰ دقیقه روز پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی اهواز می شود و پرواز دوم به شماره  ۱۸۳۵ شامل کاروان‌ های ۲۰۰۰۱-۲۰۰۰۴ درساعت ۰۱:۲۵ بامداد ۳۱ تیرماه در فرودگاه اهواز برزمین خواهد نشست.

 در این روز عملیات بازگشت حجاج از شهر مدینه به فرودگاه بین المللی بوشهر با دو پرواز آغاز می شود و پرواز شماره  ۱۸۴۱ شامل کاروان‌های ۱۶۰۱۰-۱۶۰۱۴  در ساعت ۱۷و ۳۵ دقیقه بعداز ظهر پنجشنبه در فرودگاه بوشهر فرود خواهد آمد و پرواز دوم به شماره ۱۸۴۳ شامل کاروان‌های ۱۶۰۰۳-۱۶۰۰۴-۱۶۰۱۲ در ساعت۰۳:۲۰ بامداد ۳۱ تیرماه به فرودگاه بوشهر وارد خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی «هما»، خانواده‌های گرامی حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت می‌توانندبه سایت haj.iranair.com مراجعه کنند.

همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران«هما» برای دسترسی هموطنان به اطلاعات پروازهای بازگشت حجاج به کشور، شماره تلفن‌های پاسخگویی را در مراکز استان‌ها به شرح ذیل را در نظر گرفته است: مرکز ارتباطات مردمی«هما» ۴۶۶۲۵۱۵۱-۰۲۱ - فرودگاه اهواز  ۰۶۱-۳۴۴۴۲۰۹۳و۰۶۱-۳۴۴۴۴۷۹۸-   فرودگاه اصفهان   ۰۹۱۳۸۷۵۶۸۰۰ – ۰۹۱۳۱۸۸۱۲۵- فرودگاه شیراز  ۳۷۱۷۲۱۳۲-۰۷۶و فرودگاه بوشهر -۰۹۳۶۴۵۰۹۴۶۷-۰۹۳۶۴۵۳۲۶۷۱-۰۹۳۷۰۲۷۱۳۳۹