شناسهٔ خبر: 113346 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح کرد؛

تدوین استراتژی برای توسعه ارتباطات تجاری تهران-مسکو/ طرح الزامات کانتینری شدن حمل‌ و نقل در خزر تهیه می شود

بررسی توسعه ترانزیت و حمل‌ونقل دریایی با روسیه نشست بررسی توسعه ترانزیت و حمل‌ونقل دریایی با روسیه، با حضور معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در نشست بررسی توسعه ترانزیت و حمل‌ونقل دریایی در روابط تجاری با روسیه که مدیران عامل شرکت ملی‌نفتکش، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، سازمان توسعه تجارت ایران و شرکت‌های بخش‌خصوصی فعال در حوزه بندری ودریایی خزر حضور داشتند، راهبردهای توسعه روابط تجاری با روسیه در دو حوزه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

علی‌اکبر صفایی؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست بر استراتژی " تهیه طرح الزامات کانتینری شدن حمل‌ونقل در خزر"، " اقتصادی کردن تجارت در دریای خزر"، " افزایش ناوگان و ظرفیت حمل‌ونقل دریایی ایران در خزر" و " تهیه طرح بانکرینگ در خزر" تاکید کرد.

به گزارش سازمان بنادر ودریانوردی، در این نشست همچنین سایر مدیران و فعالان بخش خصوصی ضمن بیان ظرفیت‌های حمل‌ونقلی و تجاری ایران در روابط اقتصادی با مسکو و با اشاره به چالش‌ها و مشکلات مزمن روابط منطقه‌ای و دوجانبه با روسیه، بر اجرایی شدن و توسعه ارتباطات تجاری و بازرگانی با این کشور با حفظ ملاحظات سیاسی و دیپلماتیک و اتخاذ تصمیمات راهبردی میان مدت و بلند مدت تاکید کردند.