شناسهٔ خبر: 114131 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در کمیته حمل و نقل اربعین حسینی لرستان مطرح شد؛

بستر تسهیل در تردد و ایمنی زائران اربعین حسینی فراهم شود

بستر تسهیل در تردد و ایمنی زائران اربعین حسینی فراهم شود رییس کمیته حمل و نقل ستاد هماهنگی زائران اربعین حسینی لرستان بر تلاش جمعی به منظور فراهم نمودن بستر مناسب در تسهیل تردد و ایمنی زائران اربعین حسینی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان)، در اولین جلسه ستاد هماهنگی کمیته حمل و نقل اربعین حسینی استان که با حضور اعضای این ستاد برگزار شد، مرتضی شیروانی سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و رئیس کمیته حمل و نقل ستاد هماهنگی زائران اربعین حسینی این استان گفت: اجتماع عظیم اربعین حسینی علاوه بر ابعاد معنوی، دارای ابعاد فرهنگی و مذهبی، و به‌عنوان بزرگترین اجتماع شیعیان مطرح است از این‌رو باید با تلاش جمعی بستر مناسب برای تسهیل در تردد و ایمنی زائران فراهم شود.

وی با بیان اینکه براساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته امسال شاهد رشد فزاینده تعداد زائران خواهیم بود، اظهار داشت: اجرای مفاد شیوه‌نامه ابلاغی وظایف دستگاه‌های مختلف، احیاء و رفع نواقص ایمنی راه‌ها، نظارت بر شبکه حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و هوایی، تعامل بین بخشی دستگاه‌های عضو کمیته حمل و نقل و  اسکان موقت زائران در راهدارخانه‌ها و مکان‌های موجود از مهم‌ترین موارد در اجرای طرح اربعین حسینی امسال خواهد بود.

سرپرست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، هماهنگی و نظارت بر استقرار موکب‌های مردمی و رعایت نکات ایمنی در برپایی این موکب‌ها، همکاری شرکت‌های حمل و نقل برای تدارک اتوبوس‌های رزرو درصورت نیاز به جایگزینی وسایل نقلیه دچار نقص فنی، تهیه خودروهای سبک با همکاری استانداری برای استقرار گشت‌های نامحسوس پلیس، تهیه نقشه راهنمای زائران، تامین سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه و اطلاع‌رسانی جایگاه‌های سوخت و محل‌های اسکان در مسیر، به روزرسانی تابلوهای اطلاعاتی، مسیرنما و ایمنی در مسیر زائران را از دیگر موارد مهم عنوان کرد.

سرهنگ فراشی جانشین فرماندهی پلیس راه استان هم در این جلسه بر ضرورت ارتقای زیرساخت ها و خدمات پایانه‌های مسافری، دسترسی پاسگاه‌های پلیس راه به سامانه سپهتن(رصد لحظه‌ای ناوگان)، نصب تابلو ورود ممنوع در ورودی محور خرم‌آباد_پلدختر و ... تاکید کرد.

رضا عبدی معاون حمل و نقل و اکبر جدیدی مشاور مدیرکل و مدیر حراست اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان، رئیس پلیس راهور استان، رییس انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان و نمایندگان سایر دستگاه‌های عضو کمیته حمل و نقل نیز در این جلسه به بیان مسائل و راهکارهای مناسب در ارتقای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی پرداختند.