شناسهٔ خبر: 114523 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در آستانه اربعین حسینی(ع):

ایمن‌سازی راه‌های منتهی به مرزهای خوزستان در حال انجام است

راهداری خوزستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از ایمن سازی راه های منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه در آستانه اربعین حسینی(ع) خبر داد.

به گزارشپایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، محمد جولانژاد اظهار کرد: در آستانه اربعین حسینی(ع) و در راستای ایمن سازی جاده های منتهی به پایانه های مرزی استان، جانمایی این تجهیزات با ممیزی مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پلیس راه خوزستان انجام شده و پروژه نصب علایم و تجهیزات راه آغاز شده است.

وی افزود: تمام نیوجرسی‌های مسیرهای منتهی به پایانه های مرزی شلمچه و چذابه آشکار سازی شده و نصب آنها نیز آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: رفوژ میانی جاده کمربندی سوسنگرد به طول سه کیلومتر به همراه احداث روشنایی نیز در حال اجراست که پیش بینی می‌شود تا اواخر مرداد ماه به بهره برداری کامل برسد.

جولانژاد ادامه داد: خط کشی جاده‌های منتهی به مرزهای شلمچه و چذابه به منظور ارتقای سطح ایمنی کاربران جاده‌ای به ویژه در شب نیز  از ۱۰ مرداد امسال آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: نصب بازتاب ایمنی در این جاده‌ها نیز آغاز شده و ایمن سازی تمامی دماغه‌ها با تجهیز بشکه ایمنی و استوانه ترافیکی در حال انجام است؛ همچنین روشنایی جاده منتهی به مرز شلمچه به صورت پایدار بوده و بازآمدسازی شده است و تدابیر لازم برای احداث روشنایی نقطه‌ای ضروری در محل تقاطع ها نیز اندیشیده شده است.

وی بیان کرد: تعمیر مربوط به گاردریل‌های جاده حمیدیه - سوسنگرد و خرمشهر - شلمچه به صورت کامل انجام شده و به منظور پیشگیری از وقوع تصادفات احتمالی از نوع واژگونی در چند جبهه کاری و در مسیرهای اهواز - خرمشهر ، حمیدیه - سوسنگرد ، سوسنگرد - بستان و بستان - چذابه در حال شانه سازی ، اصلاح شیب شیروانی و ایجاد هره خاکی است.

جولانژاد با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از زایران اربعین حسینی(ع) با خودروی شخصی وارد خوزستان می‌شوند و در این خصوص تمهیدلازم در نظر گرفته شده است، بیان کرد: لکه گیری جاده اندیمشک - شوش - اهواز به طول پنج کیلومتر، لکه گیری جاده کمربندی بهبهان به طول بطول ۲.۵ کیلومتر، لکه گیری جاده چهار محال بختیاری- دهدز - ایذه به طول ۱۰ کیلومتر، و لکه گیری سه راهی آغاجاری -آغاجاری - امیدیه به طول ۱.۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در جاده‌های ورودی استان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان همچنین گفت: این اداره کل در راستای وظایف اجتماعی برای خدمات دهی به کاربران جاده‌ای، تعریض جاده ایذه - دهدز به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال را در دست انجام دارد.