شناسهٔ خبر: 114597 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد:

آمادگی ۳۸ فرودگاه کشور برای عملیات اربعین

غلامرضا رستمیان مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی فرودگاه های کشور برای اعزام زائران حسینی در اربعین امسال خبر داد و گفت: ۹ فرودگاه بین المللی و ۲۹ فرودگاه دارای مرز هوایی بوده و قابلیت اعزام زائران به عتبات عالیات را دارند.

به گزارش  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ غلامرضا رستمیان مدیرعامل و مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از آمادگی فرودگاه های کشور برای اعزام زائران حسینی در اربعین امسال خبر داد و گفت: ۹ فرودگاه بین المللی و ۲۹ فرودگاه دارای مرز هوایی بوده و قابلیت اعزام زائران به عتبات عالیات را دارند.

 رستمیان اظهار کرد: پس از اعزام و پذیرش مطلوب زائران خانه خدا در عملیات حج تمتع ۱۴۰۱ در حال برنامه ریزی برای اعزام زائران حضرت اباعبدالله(ع) به عملیات اربعین هستیم.

 وی با اشاره به تاکید ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در خصوص برگزاری هرچه بهتر عملیات اربعین گفت: تاکنون جلسات متعددی در خصوص اعزام زائران اربعین برگزار شده و نماینده وزیر در این حوزه پیگیر امور مرتبط با اعزام زائران است.

مسئول عملیات اربعین شرکت فرودگاه ها در خصوص زمان اعزام زائران به کشور عراق گفت: وزارت راه و شهرسازی تا این لحظه تاریخ ۱۵ تا ۳۰ شهریور را برای عملیات اربعین در نظر گرفته و تمامی شرکت های وابسته به وزارتخانه برای برگزاری مطلوب این عملیات بسیج شده اند.

 رستمیان در خصوص اقدام فرهنگی مذهبی شرکت فرودگاه ها در عملیات اربعین عنوان کرد: موکب های اربعین در فرودگاه هایی که آمادگی پذیرایی از زائران را داشته باشند، برپا خواهد شد.

به گزارش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ وی در خصوص اقدامات بهداشتی شرکت فرودگاه ها در مقابله با کرونا گفت: در عملیات اربعین مطابق با آخرین دستورات وزارت بهداشت پیش خواهیم رفت و با برگزاری جلسات به صورت دو هفته یکبار به دنبال برگزاری هرچه باشکوه تر عملیات اربعین در سال جاری هستیم.