شناسهٔ خبر: 114901 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیر فرودگاه ایلام خبر داد:

افزایش ۵ پرواز در فرودگاه شهدای ایلام از اول شهریور ماه/ بهره برداری از ترمینال جدید برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی

فرودگاه ایلام- محمد جواد یگانه مدیر فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به افزایش تدریجی تعداد پروازها از اول شهریورماه و در آستانه اربعین حسینی از این فرودگاه، از بهره برداری ترمینال جدید برای تسهیل خدمات به زائران اباعبدالله الحسین خبر داد.

محمد جواد یگانه مدیر فرودگاه ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در مورد اقدامات انجام شده این فرودگاه در ماه محرم و صفر برای اعزام زائران به عتبات گفت: تردد زوار برای سفر به عتبات از ۱۵روز گذشته آغاز شده و با توجه به آمار ۴۰ الی ۶۰ درصد مسافرانی که از طریق هوایی به ایلام سفر می کنند، اکثرا زائرانی هستند که قصد سفر به عتبات را دارند.

مدیر فرودگاه ایلام بیان کرد: با هماهنگی انجام شده از سوی استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد و در این جلسه مقرر شد از اول شهریور ماه تا اول مهر ماه علاوه بر پروازهای برنامه ای روزانه ۵ پرواز تا پیک اربعین افزوده شود و در دهه اربعین که تعداد زائران افزایش می یابد، تعداد پروازها تا ۱۰ پرواز افزوده خواهد شد تا مسافران در آن ایام با توجه به ازدحام جمعیت و افزایش سفر با ترافیک روان تری به عتبات اعزام شوند.

به گفته یگانه تردد مسافر به ایلام از همه نقاط کشور صورت می گیرد ولی در شرایط فعلی بیشترین مسافر از دو شهر تهران و مشهد به ایلام است که از ایلام از طریق مرز زمینی به کربلا عازم می شوند.

مدیر فرودگاه ایلام در مورد تعداد زائران در ایام اربعین تصریح کرد: با توجه به تعداد مراجعه کنندگانی که تاکنون عازم سفر شده اند پیش بینی می شود، امسال تعداد زائر نسبت به سال قبل افزایش چند برابری داشته باشد و باتوجه به آمار سفرهای زوار به نجف اشرف به نظر می رسد تعداد زائران اباعبدالله الحسین بیش از ۵ الی ۶ برابر حد معمول باشد.

وی در مورد اقدامات انجام شده برای تسهیل و ارائه خدمات بهتر به زائران در ایام اربعین گفت: در حال پیگیری هستیم تا ترمینال جدید دراین مقطع از زمان به بهره برداری برسد تا در زمان اوج  سفر و مسافر، بخشی از اعزام و جابجایی‌ها از این ترمینال انجام شود.

 یگانه بیان کرد: هرساله با همکاری یگان‌های نظامی و انتظامی در فرودگاه ایلام موکب اربعین بر پا می شود و با صبحانه و غذای گرم از زائران پذیرایی می شود.

 مدیر فرودگاه ایلام نشان کرد: چهار شرکت هواپیمایی زاگرس، ایران ایر، ماهان و آسمان در حال حاضر فعال هستند و سازمان هواپیمایی کشوری قول داده است با توجه به افزایش پروازها به سایر شرکت‌هایی هواپیمایی نیز اجازه پرواز داده شود.

وی در پایان افزود: فرودگاه ایلام در ایام اربعین به صورت شبانه روزی خدمات ۲۴ ساعته به زائران ارائه می دهد و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا به بهترین نحو از زائران پذیرایی شود.