شناسهٔ خبر: 116572 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه خبر داد؛

خروج بیش از ۴۰ هزار زائر از پایانه مرزی خسروی طی روز گذشته

حدود 21 هزار نفر زائر اربعین از استان كرمان به مرزهاي عراق اعزام شدند مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه از خروج ۴۰ هزار و ۶۸۵ زائر از پایانه مرزی خسروی طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

فریبرز کرمی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمار تردد زوار عتبات عالیات از پایانه مرزی خسروی طی روز گذشته را اعلام کرد و گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۴۰ هزار و ۶۸۵ زائر از پایانه مرزی خسروی خارج شدند و پنج هزار و ۷۹۸ نفر نیز از این پایانه به کشور بازگشتند.

وی  همچنین از جابه‌جایی ده هزار و ۷۲۰ مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و عنوان کرد: در این بازه زمانی تا کنون ۱۰هزار و ۷۲۰ مسافر وارد این استان و هفت هزار مسافر نیز از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی از استان خارج شدند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه حضور ماموران انتظامی و حراست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه سبب شده کمترین تخلفات را شاهد باشیم، اظهار کرد: برای تردد زوار گرامی نیز با توجه به زیر ساخت‌های موجود در پایانه مرزی خسروی مشکلی وجود ندارد؛ این در حالی است که در خاک عراق زیرساخت های لازم برای این حجم از تردد وجود ندارد و با کمبود گیت‌های ورودی به تعداد مورد نیاز و کمبود وسایل نقلیه جهت جابه‌جایی زوار روبرو هستیم و این امر سبب کندی تردد زائران شده است.

کرمی نسبت به موج بازگشت زوار از خاک عراق ابراز نگرانی کرد و گفت: نگرانی اصلی این اداره کل این است که تمام زائرانی که طی این مدت به کشور عراق سفر کرده‌اند، طی یک بازه زمانی کوتاه به کشور مراجعه کنند که در این صورت قطعا دچار چالش‌هایی خواهیم شد.

وی افزود: در این راستا از زوار تقاضا داریم که حتما سفر خود را مدیریت کرده و هرچه سریعتر به کشور بازگردند و برگشت خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم برنامه‌ریزی ناوگان حمل و نقل عمومی جهت تسهیل در بازگشت به استان محل اقامت زائران و کاهش زمان انتظار، تقاضا داریم پس از اتمام زیارت و در زمان شروع حرکت به سمت مرز، نام مرز ورودی به داخل کشور را به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۴۱ ارسال کنند تا با توجه به حجم تردد در هر مرز، تعداد ناوگان لازم در مبادی ورودی به کشور تامین شود.