شناسهٔ خبر: 117407 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

اختصاص ۸۰ درصد اتوبوس‌های برون شهری کشور به بازگشت زائران رضوی

داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت ثامن الحجج(ع) ظرفیت ۸۰ درصد اتوبوس‌های برون‌شهری کشور برای بازگشت زائران رضوی اختصاص یافته است.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر و شهادت حضرت ثامن الحجج(ع) ظرفیت ۸۰ درصد اتوبوس‌های برون‌شهری کشور برای بازگشت زائران رضوی اختصاص یافته است.

امانی با اعلام این مطلب افزود: به مناسبت شهادت امام رضا(ع) شمار زیادی از هموطنان طی هفت تا ۱۰ روز به مشهد مشرف شده اند که برای تخلیه این میزان مسافر اقدام به بسیج ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای از سراسر کشور کرده ایم.

معاون وزیر به تجربه عملیات بزرگ بازگشت زائران پیاده اربعین از مرزهای غربی کشور اشاره کرد و ادامه داد: پیشنهاد داده‌ایم تیم‌های راهداری استان‌ها و تمهیدات جابه‌جایی مسافر مانند آن‌چه در مهران صورت گرفت، در مشهد نیز صورت گیرد، به عنوان نمونه همان ساختار استقرار سکوهای ویژه مسافران تهران و اصفهان و دیگر استان‌ها در مشهد برپا تا بازگشت مسافران تسهیل شود.

وی اضافه کرد: با همکاری شرکت‌های حمل و نقل بخش خصوصی مقرر شد ۳۰ درصد به قیمت بلیت اتوبوس‌هایی که متعهد شده اند در عملیات بازگرداندن مسافر مشارکت کنند، افزوده شود.

بر اساس این گزارش رئیس کمیته خدمات حمل و نقل و آمار ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی پیش از این گفته بود در حال رایزنی با سایر نهادها و مجموعه در کشور هستیم تا ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران دهه آخر صفر از مشهد تامین کنیم.

جعفر شهامت افزود: پیش بینی می شود حجم سرویس دهی اتوبوس‌ها در روز اوج‌گیری سفرها یعنی روز شهادت امام رضا (ع) بین ۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس خواهد بود.

وی اضافه کرد: تا روز جمعه، نهم مهر ماه نیز برای خروج زائران رضوی که با افزایش قابل ملاحظه ای همراه است، نیاز به اتوبوس است.

به گزارش سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای ، به گفته مسئولان پیش بینی می شود در دهه پایانی ماه صفر امسال بیش از ۶ میلیون زائر به مشهد مقدس مشرف شوند.