شناسهٔ خبر: 117808 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

رستم قاسمی در دیدار با نخست وزیر سوریه مطرح کرد

اعلام آمادگی وزیر راه و شهرسازی بر حضور شرکت های ایرانی در سوریه

وزیر در سوریه قاسمی رستم قاسمی در دیدار با نخست وزیر سوریه با اشاره به لزوم گسترش همکاری های اقتصادی بر مشارکت شرکت های ایرانی در زمینه های بازرگانی و تجاری و همچنین در پروژه های ساخت بزرگ مسکن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در سفر به دمشق در دیدار با حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه بر حمایت تهران از سوریه تاکید و اظهار داشت: ایران در کنار مردم و دولت سوریه می ایستد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: ما در حوزه های مختلف به ویژه اقتصادی در کنار سوریه هستیم و می توانیم همکاری های خوبی داشته و در زمینه های بازرگانی و تجاری و همچنین در پروژه های ساخت بزرگ مسکن مشارکت داشته  باشیم.

همچنین در این دیدار، نخست وزیر سوریه با تشکر از رهبر معظم انقلاب، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران، گفت: از شرکت‌های ایرانی که مایل به سرمایه گذاری در سوریه هستند استقبال می‌کنیم.

حسین عرنوس در دیدار با «رستم قاسمی» وزیرراه و شهرسازی کشورمان، با اشاره به حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و کشور سوریه، اظهار داشت: از رهبر، مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت های همه جانبه و مستمر از سوریه تشکر و قدردانی می کنم.
نخست وزیر جمهوری عربی سوریه افزود: در شرایط سختی که برای تامین نفت و مشتقات آن مواجه هستیم از ایران تشکر می کنیم که برای تامین نفت به ما کمک می کند.
وی عنوان کرد: ما در محاصره ناعادلانه ای قرار داریم و از سرمایه گذاران ایرانی که مایل به حضور در سوریه هستند استقبال می کنیم.
عرنوس با اشاره به روند بازسازی سوریه پس از وقوع جنگ و ایجاد خرابی های حاصل از جنگ ۱۱ ساله، تصریح کرد: گشودن افق های وسیع تر همکاری بین دو کشور به نفع دو ملت و دو کشور است و از همکاری های مشترک نتایج مثبتی ایجاد می شود.

وزیر راه و شهرسازی در هنگام ورود به دمشق با استقبال سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه و معاون وزیر اقتصاد سوریه روبرو شد.
همچنین قاسمی در این سفر دیدارهایی با وزیر اسکان، وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه نیز خواهد داشت.

برچسب‌ها: