شناسهٔ خبر: 118808 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس پایانه مرزی دوغارون خبرداد:

نظارت بر تردد ۱۴هزار و ۳۳۷ دستگاه کامیون طی مهر 1401

1354 رئیس پایانه مرزی دوغارون از نظارت بر تردد ۱۴هزار و ۳۳۷ دستگاه کامیون در مهر ماه ۱۴۰۱ از این پایانه مرزی خبرداد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خراسان‌رضوی، سید احمد نظام در تشریح عملکرد این پایانه مرزی گفت: در این مدت ۴ هزار و ۵۲۲ دستگاه کامیون حامل ۱۲۱هزار و ۵۱۹ تن عمده کالاهای نفت سفید، گازوئیل و انواع بنزین و مصالح ساختمانی در قالب صادرات و هزار و ۹۶۸ دستگاه کامیون حامل ۴۴هزار و ۸۳۵ تن کالا به عنوان ترانزیت خروجی، از طریق این مرز از کشور خارج شدند.

وی در خصوص ناوگان ورودی به کشور طی این مدت نیز گفت: ترانزیت ورودی صورت گرفته شامل ۴۰۷ دستگاه حامل ۱۰هزار و ۱۶ تن عمده کالاهایی شامل سرب، زیره، انواع تخم و سنگ‌های ساختمانی می‌باشد. ۱۰۶ دستگاه حامل ۲هزار و ۶۸۱ تن کالا نیز که عمده آن شامل سنگ‌های ساختمانی، سرب و کنجد واردات انجام شده از این پایانه مرزی طی اولین ماه از پاییز سال جاری را تشکیل می‌دهند.

رئیس پایانه مرزی دوغارون در خصوص سایر اقدامات و برنامه‌های اجرا شده در این مجموعه طی مهر ۱۴۰۱ نیز گفت: در این ماه استاندار خراسان‌رضوی و هیئت همراه از پایانه مرزی بازدید کرد. همچنین جانمایی و نصب کانکس‌های درب ورود به کشور، انجام امور مربوط به اربعین حسینی، بازدید مدیر کل تعزیرات حکومتی استان، برگزاری جلسات کمیته هماهنگی مرز در خصوص بررسی روند تردد و بررسی مسائل کاری و برگزاری جلسات با نمایندگان شرکت‌های حمل و نقلی بین‌المللی و سایر دستگاه‌ها در راستای تعامل و همکاری در جهت رفع مشکلات موجود بخش دیگری از اقدامات صورت گرفته در پایانه مرزی دوغارون است.