شناسهٔ خبر: 119379 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون اول رئیس جمهور:

بندر شهید رجایی توسعه می‌یابد

بازدید معاون رئیس جمهور معاون اول رییس جمهور در بازدید از بندر شهید رجایی با اشاره به نقش راهبردی این بندر در زنجیره تامین کالا در کشور گفت: ظرفیت بندر ظرفیت خوبی است اما کافی نیست و باید یک توسعه جدی پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌ محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، پس از بازگشت از منطقه بشاگرد، از  بندر شهید رجایی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و  توسعه این بندر نیز قرار گرفت.

وی همچنین در این بازدید، آخرین آمار و اطلاعات مربوط به تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی و وضعیت ترخیص و انتقال این کالاها به نقاط مختلف کشور را با حضور مسئولان بندری، دریایی و گمرکی مورد ارزیابی قرار داد.

مخبر در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در رابطه با وضعیت کالاهای اساسی و ظرفیت بندری بازدیدی از بندر شهید رجایی داشتم، که این بندر دارای ظرفیت خوبی است اما کافی نیست.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه این بندر نیازمند توسعه جدی است، خاطرنشان کرد:‌ از آنجایی که کشور به لحاظ ظرفیت ترانزیتی دارای موقعیت استثنایی است و از طرف دیگر مسیرهای ترانزیتی از طرف کشورهای CIS و روسیه در حال باز شدن است، نیازمند توسعه جدی در این بندر هستیم.