شناسهٔ خبر: 119516 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسه شورای مسکن شهرستان شاهرود مطرح شد

ثبت نام ۱۹۲۰ نفر در طرح نهضت ملی مسکن شرق استان سمنان انجام شده است

امیر مدیر کل راه و شهرسازی شرق استان از ثبت نام ۱۹۹۲۰ نفر در طرح ملی مسکن شرق استان سمنان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(شرق سمنان)، امیر عمیدی مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان اینکه تعداد ثبت نام مسکن ملی در شرق سمنان ۱۹ هزار و ۹۲۰مورد بوده است، گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۷۴۹ نفر تشکیل پرونده صورت گرفته و چهار هزار و ۴۷۵ نفر نیز افتتاح حساب انجام داده‌اند اما فقط یک هزار و ۵۰۰ نفر واریز وجه ۴۰ میلیون تومانی اولیه را داشتند.

عمیدی با بیان اینکه مراحل ساخت یک هزار و ۱۲۶ واحد نهضت ملی در شرق استان سمنان آغاز شده گفت  ۵۱۶ واحد نیز برای ارتش و ۴۳۲ واحد نیز مسکن مهر باقی مانده است که در دست احداث بوده و امیدواریم که نتایج خوبی را در تکمیل تحویل این واحد ها نیز شاهد باشیم، تصریح کرد: در شهر بیارجمند شش واحد با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد و ۹۱ قطعه زمین نیز با کارگزاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،تحویل متقاضیان شده و ۱۸ نفر نیز در حال اخذ پروانه هستند از سوی دیگر در شهر بسطام ۱۰۵ قطعه زمین تامین و به گروه های ساخت سه نفره خودساز داده می شود و در این ارتباط تاکنون ۲۴نفر گروه‌بندی شده‌اند که این طرح بعد از واریز وجه توسط متقاضیان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در شهر کلاته خیج ۲۲ واحد تحویل بنیاد مسکن شده و از این تعداد هشت نفر واریز وجه انجام داده اند، افزود: در این شهرها طرح نهضت ملی زمین برای ساخت مسکن ویلایی و اختصاصی تحویل متقاضیان خواهد شد.

عمیدی با تاکید بر اینکه در شاهرود نیز ۴۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن آغاز به کار و با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد روبرو است، ذکر کرد: لازم است برای جلوگیری از افزایش قیمت تمام شده و زمان تحویل، متقاضیان به واریز وجه نزد بنیاد مسکن اقدام کنند.

در سوی دیگر ۷۲۰ واحد مسکونی نیز در هفته دولت با حضور استاندار سمنان کلنگ‌زنی شد تا عملیات اجرایی توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) انجام شود. این طرح پیش پروانه را دریافت کرده، عملیات خاک برداری و فونداسیون در حال اجرا و به زودی پروانه ساخت از سوی شهرداری شاهرود صادر می شود.

عمیدی بیان کرد: ساخت مسکن ملی در شرق استان سمنان پیشرفت خوبی دارد و متقاضیان می‌توانند از روند اجرای پروژه ها بازدید کنند تا بی اعتمادی که از برخی پروژه های مسکن مهر سابق   به وجود آمده است برطرف شود.

وی با اشاره به اولین تجربه ساخت مسکن انبوه بعد از مستقل شدن این اداره کل، تاکید کرد: از سال ۹۷ با همان تعداد نیرو این اداره توانسته از دیگر شهرها جلوتر قدم بردارد.

عمیدی در پایان با اشاره به اینکه؛ اداره کل راه و شهرسازی شرق استان با تمام ظرفیت در خدمت مردم است افزود: در این راستا از حمایت های استاندار و راهنمایی های  دیگر مسئولان اجرایی استان کمال تشکر را داشته و بر تقویت نیروی انسانی اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان(شاهرود) ، تکمیل ساختمان جدید اداره کل و رسیدگی به معیشت پرسنل توسط مسئولین مربوطه تاکید کرد.