شناسهٔ خبر: 119745 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان:

خط مسافری بندر شهید حقانی به جزیره ابوموسی راه‌اندازی شد

خط مسافری بندر شهید حقانی مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از آغاز فعالیت خط مسافری بندر شهید حقانی به مقصد جزیره ابوموسی برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا محمدحسینی تختی، مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از آغاز فعالیت خط مسافری بندر شهید حقانی به مقصد جزیره ابوموسی برای نخستین بار خبر داد و گفت: با شروع پیک مسافری، پیگیری و هماهنگی صورت گرفته از سوی فرمانداری جزیره ابوموسی و دفتر هماهنگی امور توسعه جزایر استانداری برای نخستین بار خط مسافری بندر شهید حقانی به مقصد جزیره ابوموسی ۱۹ آبان آغاز به کار کرد.

وی افزود: در نخستین مرحله این خط مسافری به صورت دو سفر در هفته فعالیت می‌کند که در صورت استقبال هموطنان تعداد سفر افزایش خواهد یافت.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان خاطرنشان کرد: فاصله بین بندر شهید حقانی تا جزیره ابوموسی ۱۱۰ مایل دریایی است که یک شناور مسافری بین پنج تا شش ساعت این مسیر را طی و بطور متوسط ۱۵۸ نفر مسافر را نیز جابجا می کند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، گفتنی است؛ بندر شهید حقانی بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور در مسیرهای دریایی قشم، هرمز و لارک فعالیت دارد.