شناسهٔ خبر: 120788 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی هشت ماهه سالجاری صورت پذیرفت:

شناسایی و کشف بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های مازندران

مازندران رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای مازندران اظهار داشت: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی هشت ماهه سالجاری ۲هزارو ۷۵۶ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران ، ناهید شهرامی نیا گفت: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند ، از ابتدای سالجاری  با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است .

وی ادامه داد : طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا،  در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

 رئیس اداره ایمنی و ترافیک  اداره کل راهداری و حمل و نقل جادهای مازندران تصریح کرد : طبق  بررسی های به عمل آمده در هشت ماهه سالجاری ، مقدار ۵۷۰۰ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه مورد شناسایی و اعمال قانون قرار گرفته است.

شهرامی نیا خاطر نشان کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، به منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پرتخلف از جمله هراز، سوادکوه و ساری - نکا، ضمن نظارت و کنترل توسط باسکولهای ثابت و سیار در مبادی بارگیری،  اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و.... در دست اجرا است.