شناسهٔ خبر: 121357 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری البرز اعلام کرد؛

جابه‌جایی بیش از ۶ میلیون تن کالا از مبدأ استان البرز در هشت ماهه سال جاری

جابه جایی کالا رئیس اداره حمل ونقل کالای راهداری البرز از حمل بیش از ۶ میلیون تن کالا از مبدأ استان در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، حسین پرویزی اظهار کرد: از ابتدای سال تا پایان آبان‌ماه سال جاری، ۶ میلیون و ۶۴۰ هزار تن کالا از مبدأ استان به اقصی نقاط کشور حمل شده است که این امر نشان از ظرفیت شرکت‌ها، تعامل مطلوب صاحبان کالا و استفاده مطلوب از ناوگان حمل و نقل کالای استان دارد.

وی افزود: تعداد بارنامه‌های صادره توسط شرکت حمل و نقل کالای فعال در استان برابر با ۵۴۷ هزار و ۸۴۳ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۶ درصدی همراه بوده است که با برنامه‌ریزی این اداره‌کل تا پایان سال شاهد تغییرات بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز به سهم شهرستان‌های استان در جابه‌جایی کالا در این بازه زمانی اشاره کرد و گفت: سهم ناوگان حمل و نقل کالای شهرستان فردیس ۹ درصد، اشتهارد ۲۰ درصد، کرج ۲۶ درصد، ساوجبلاغ و چهارباغ ۲۵ درصد و سهم شهرستان نظرآباد ۲۰ درصد بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مقصد اصلی بارهای استان به ترتیب استان‌های تهران، قزوین، گیلان، مازندران، بندرعباس و اصفهان اعلام شده است، افزود: باتوجه به وجود شهرک‌های صنعتی اشتهارد، بهارستان، سیمین دشت و کوثر و...  عمده محصولات جابه‌جا شده از البرز انواع محصولات کشاورزی، فروارده‌های نفتی، لبنی و ضایعات آهن را شامل می‌شود.