شناسهٔ خبر: 122801 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران خبر داد؛

افزایش پروازهای عتبات در فرودگاه‌های استان مازندران/ آغاز پروژه اجرای روکش آسفالت باند فرودگاه شهدای ساری

سعداله وطن‌خواه مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران از افزایش پروازهای عتبات عالیات تا ۱۱دی ‌ماه و آغاز پروژه اجرای روکش آسفالت باند فرودگاه شهدای ساری در بازه زمانی پنج روزه خبر داد.

سعداله وطن‌خواه مدیرکل فرودگاه‌های مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: با توجه به ضرورت الزامات عملیاتی و اهمیت شاخص ایمنی پروازها و نظر به این‌که باند فرودگاه‌ها به دلایل مختلف مستهلک شده و به زهکشی، مرمت و بازسازی نیاز دارد، در این راستا با هماهنگی  ستاد شرکت کل فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، حدود ۱ کیلومتر از باندهای فرودگاه ساری در ۴لاین ۳ متری مرمت و بازسازی شد.

وطن‌خواه افزود: عملیات بهسازی و ترمیم سطوح پروازی در مدت ۵ روز از یکم تا پنجم دی ماه، از ساعت ۲۴ لغایت ۱۳ روز بعد انجام می‌شود.همچنین عملیات درزگیری در فواصل بین پروازها صورت می‌گیرد که مجموعه این اقدامات ۳ میلیارد تومان هزینه داشته است.

او تشریح کرد: سامانه ILS (سیستم دقیق فرود هواپیما) که نصب آن در سال‌های گذشته انجام شده پس از انجام عملیات فلایت چک و بررسی طرح ها و اقدامات لازم، دهه فجر امسال به بهره ‌برداری می‌رسد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران خاطر نشان کرد: از فرودگاه ساری ۲ پرواز عتبات عالیات صورت می‌گرفت که از سه هفته پیش به ۴ پرواز افزایش یافته است و از ۱۱دی‌ماه سال جاری نیز پروازهای عتبات به مقصد نجف به ۶ پرواز در هفته افزایش می‌یابد.