شناسهٔ خبر: 123497 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران اعلام کرد؛

بهره‌برداری از سامانه ILS فرودگاه ساری تا پایان دی ماه

سعدالله وطن خواه مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران بهره برداری از سامانه ILS فرودگاه ساری تا پایان دی ماه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعدالله وطن‌خواه مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: براساس برنامه، سامانه ILS فرودگاه ساری تا پایان دی ماه به بهره برداری می رسد.

وطن‌خواه اظهار کرد: پروژه نصب سامانه ILS فرودگاه ساری به اتمام رسیده و پس از یک نوبت فلایت چک، منتظر فلایت چک بعدی و تایید نهایی هستیم که طبق برنامه ریزی صورت گرفته به زودی در ماه جاری انجام می شود و به محض تایید نهایی فلایت چک، پروژه ۶۰ میلیاردی سامانه ILS به بهره برداری می رسد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران درخصوص آخرین وضعیت پروژه بهسازی و توسعه ترمینال فرودگاه ساری، گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها در حال اجرا هستند. در این طرح یکصد مترمربع به فضای کنونی افزوده و ترمینال موجود از ۸۰۰ به ۹۰۰ مترمربع بوده افزایش خواهد یافت و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت داشته و در دهه اول بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول درباره سامانه سوییچینگ فرودگاه نوشهر، عنوان کرد: در حال حاضر این سامانه مورد استفاده قرار گرفته است اما افتتاح رسمی آن، در دهه مبارک فجر خواهد بود.

به گزارش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران وطن‌خواه با اشاره به برنامه های جدید پروازی که در راستای رونق پروازهای فرودگاه ساری انجام شده است، گفت: پروازهای عتبات عالیات که پیش از این دو بار در هفته انجام می شد، اکنون به شش پرواز رسیده و نیز دو پرواز جدید در هفته در مسیر ساری، چابهار و بالعکس برقرار شده است.