شناسهٔ خبر: 123680 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۹ ماهه سالجاری انجام شد؛

خط کشی بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از راه های ارتباطی جنوب سیستان و بلوچستان

خط کشی 730کیلومتر از محورهای ارتباطی شهرستان شیراز طی 5ماه گذشته رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد:با توجه به نقش خط کشی در ارتقاء ضریب ایمنی راه ها و کاهش تصادفات جاده ای در مسیر های پر تردد در ۹ ماهه سال جاری،دوهزار و ۴۸۳ کیلومتر از راه های اصلی،فرعی و روستایی جنوب استان خط کشی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از ایرانشهر، عبدالرحمن نارویی رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خط کشی راه ها که از مقرون به صرفه ترین نوع علائم ایمنی محسوب می شود، بطور مستقیم در دید راننده قرار گرفته و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می کند.

وی تصریح کرد: از آنجا که طی چند ماه گذشته شاهد اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت از سویی و امحا بسیاری از خطوط در سطح راه های جنوب استان از سویی دیگر بوده ایم اجرای نقوش ترافیکی در سطح راه های جنوب استان یکی از برنامه های لحاظ شده این اداره کل بود که در دستور کار قرار گرفت.

نارویی ادامه داد: یکی از ملزومات مهم ایمنی جاده ای که نقشی ارزنده در کاهش حوادث و تسهیل سفر های برون شهری دارد اجرای خط کشی و نقوش ترافیکی است که در انتقال پیام های اطلاعاتی_هشداری بصورت بصری به کاربران و رانندگان نقش مهمی دارند،در مقاطعی از محور های جنوب استان اجرا می شود.

رئیس اداره ایمنی راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان اجرای نقوش افقی جاده ای در سطح راه های جنوب استان را از دیگر برنامه های لحاظ شده در این طرح بر شمرد و گفت: افزون بر ۷۳۰۰ متر مربع نقوش افقی جاده ای که در انتقال پیام های اطلاعاتی و هشداری بصورت بصری به کاربران و رانندگان نقش مهمی دارند،مقاطعی از محور های جنوب استان اجرا شده است.

وی افزود: این اداره کل در این راستا به منظور افزایش ایمنی راه ها،هدایت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به کاربران راه بویژه در شب با دید محدود،تفکیک باند های رفت و برگشت در نقاط بدون جداکننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی عملیات خط کشی راه های ارتباطی زیر پوشش را ب طور ویژه انجام می دهند.

نارویی بیان کرد: کاربران جاده ای و مردم شریف می توانند در صورت مشاهده هرگونه اشکال در مسیر های مواصلاتی جنوب استان از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ همکاران ما را مطلع کنند.