شناسهٔ خبر: 123989 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه های استان فارس اعلام کرد؛

افزایش ۲۵ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه شیراز

غلامرضا کریم‌آقایی مدیرکل فرودگاه های استان فارس از افزایش ۲۵ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه شیراز طی ۹ ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی غلامرضا کریم آقایی مدیرکل فرودگاه های استان فارس از اعزام و پذیرش یک میلیون و ۹۶۶ هزار و ۶۶۲ مسافر از فرودگاه بین المللی شیراز در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ خبر داد.
کریم آقائی با اعلام افزایش ۲۵ درصدی اعزام و پذیرش مسافران داخلی و خارجی در ۹ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: در این مدت یک میلیون و ۵۶۶ هزار و۷۹۶ مسافر در مسیر داخلی و ۳۹۹ هزار و ۸۶۶ مسافر در مسیر خارجی سفر کردند.
در ادامه وی در خصوص آمار پروازها در نه ماه سال ۱۴۰۱ گفت: طبق آمارهای ارائه شده، ۱۸ هزار و ۹۶۵ نشست و برخاست از فرودگاه شیراز انجام شد که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۲۶ پرواز در مسیر داخلی بوده است.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه شیراز مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس همچنین با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی جابجایی بار در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ افزود: در این مدت میزان بار جابجا شده در مسیر های داخلی و خارجی ۲۱ هزار و  ۹۷۴ تن بوده است که میزان جابجایی بار داخلی ۱۳ هزار و ۳۰۳ تن اعلام شده است‌.