شناسهٔ خبر: 125035 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

​مسائل و مشکلات تجار و بازرگانان بندر دیر مورد بررسی قرار گرفت؛

رونق فعالیت‌های دریایی با تکمیل پروژه محوطه‌سازی و احداث ۴ پست اسکله رمپ در بندر دیر

پسابندر رئیس اداره بندر و دریانوردی بندر دیر گفت: مسائل و مشکلات تجار و بازرگانان این بندر با حضور مشاور و نماینده تام الاختیار مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، راحله پورمحمد رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر در نشست بررسی مسائل و مشکلات بندر فعالان اقتصادی بندر دیر اظهار کرد: در این بندر به عنوان یکی از کانون های اصلی صادرات کشور به قطر تسهیل در فعالیت تجار و بازرگان به صورت ویژه دنبال می شود.

وی بیان کرد: در بازه زمانی برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر از بستر بندر دیر صادرات قابل توجهی انجام شد که این نشان از اقبال صادرکنندگان برای استفاده از مزیت فاصله کوتاه بندر دیر به کشور قطر است.

پورمحمد ادامه داد: مدیریت اداره بندر و دریانوردی دیر همواره پذیرای پیشنهادات و راهکارهای سازنده جامعه هدف خود است تا بتواند در پیشبرد اهداف عالیه بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: با برگزاری این نشست هم اندیشی مطالبات مهمی در خصوص صورتحساب شناورها، نوبت بندی شناورها، ساماندهی مشکلات اسکله اُولی شمالی، تشکیل تعاونی ویژه مشکلات ترخیص کاران و صاحبان کالا مطرح شد که در اسرع وقت از سوی مدیریت بندر مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی استاتن بوشهر وی افزود: بندر دیر اکنون دو پروژه محوطه سازی و احداث چهار پست اسکله رمپ در دست احداث دارد که اتمام آنها نویدبخش توسعه فعالیت های اقتصادی مرتبط با حوزه دریا و دریانوردی در بندر دیر است.