شناسهٔ خبر: 125055 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در مجمع عمومی سال ۱۴۰۰ شرکت راه‌آهن مطرح کرد؛

تأکید بر تأمین مالی شرکت راه آهن با مولدسازی دارایی‌ها و جذب منابع جدید

ببینید | برگزاری مجمع طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران وزیر راه و شهرسازی با حضور در مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ شرکت راه‌آهن ضمن اعلام تصویب گزارش این مجمع، بر مولدسازی دارایی‌های شرکت راه‌آهن تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که با حضور سید میعاد صالحی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن و مهدی نورایی رئیس امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران ارشد شرکت راه‌آهن صبح امروز دوشنبه سوم بهمن ماه در محل این شرکت برگزار شد، پس از استماع گزارش مجمع ضمن تبریک آغاز ماه رجب و اعیاد رجبیه و قدردانی از زحمات خانواده راه‌آهن به ویژه تلاش در شرایط جوی کنونی و سرمای بی‌سابقه کشور گفت: بسیاری از زحمات تلاشگران عرصه راه‌آهن رسانه‌ای و به اندازه کافی دیده نمی‌شود و بیشتر مشکلات ایجاد شده در حرکت قطارها و ... برجسته می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی مجموعه راه‌آهن را یک دستگاه اجرایی بزرگ دانست که با انباشت مشکلات سال‌های گذشته در احداث و نگهداشت خطوط ناوگان ریلی و مشکلاتی از قبیل منابع مالی مواجه است و نیاز به ارائه راهکارهای میان بر برای رفع این مشکلات دارد.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد ابتکاراتی فراتر از منابع عمومی گفت: مولدسازی دارایی‌ها باید اولویت اصلی راه‌آهن باشد تا غیر از منابع سنتی منابع دیگری هم برای تامین مالی ایجاد شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: راه‌اندازی شرکت‌های بهره‌بردار و رقابتی در بازار با استانداردهای بالا لازم پیگیری شود.

وی خاطر نشان کرد: باید ابزارهای مالی شرکت راه‌آهن در حوزه بانکی تقویت شود.

در این مجمع، گزارش مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ شرکت راه‌آهن به تصویب رسید.