شناسهٔ خبر: 125490 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها تأکید کرد؛

تکمیل اقدامات نیمه‌تمام در فرودگاه یزد

فرودگاه يزد مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید فرودگاه‌های استان یزد با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، معاون عمرانی استانداری یزد، مشاور مدیرعامل در امور اجرایی فرودگاه‌ها و مدیرکل حراست و امنیت فرودگاهی در فرودگاه شهید آیت اله صدوقی یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید فرودگاه‌های استان یزد با حضور حمیدرضا سیدی معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، محمدجواد ابوالحسینی معاون عمرانی استانداری یزد، غلامرضا رستمیان مشاور مدیرعامل در امور اجرایی فرودگاه‌ها و اکبر حسنی مدیرکل حراست و امنیت فرودگاهی در فرودگاه شهید آیت اله صدوقی یزد برگزار شد.
سیدی  حفظ منافع مردم و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر در فرودگاه‌های کشور را یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت فرودگاه‌ها برشمرد و با بیان اینکه با انجام برنامه‌های مصوب و تلاش همکاران حوزه فرودگاهی، این هدف دست یافتنی است، بر تکمیل اقدامات نیمه تمام در فرودگاه یزد تأکید کرد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در این مراسم ضمن معرفی کمال دهقان منشادی به عنوان مدیرکل جدید و قدردانی از خدمات و زحمات عباس محمدی مدیرکل پیشین، ظرفیت فرودگاه بین المللی یزد برای توسعه بیشتر را مورد توجه قرار داد و بر تکمیل کارهای نیمه تمام در این فرودگاه تاکید کرد.

همچنین سیدی، تأخیر برخی پروازها در روزهای اخیر را ناشی از شرایط نامساعد جوی عنوان کرد و گفت: در این شرایط باید به شیوه‌ای اسلامی با مسافران رفتار کرده و رضایت آنان را با تعامل و همکاری جلب کنیم.

در ادامه این مراسم محمدجواد ابوالحسینی معاون عمرانی استاندار یزد هم با اشاره به سابقه ۷۰ ساله فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد، توسعه و پیشرفت بیشتر این فرودگاه را خواستار شد.

ابوالحسینی اظهار امیدواری کرد: مشکلات موجود در این فرودگاه به زودی حل شده و شاهد افزایش مقاصد پروازی فرودگاه یزد باشیم.

وی راه اندازی کارگو ترمینال حمل بار و تقویت برج مراقبت پرواز و ساختمان اداری فرودگاه یزد را برای ارتقای کیفیت و خدمات فرودگاهی مهم عنوان کرد.

تأکید مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها بر حفظ منافع مردم و خدمات رسانی در فرودگاه های کشور

پیش از برگزاری مراسم معارفه، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به دیدار آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد رفت. سیدی در این دیدار، حفظ منافع مردم و خدمت رسانی مطلوب تر در فرودگاه های کشور را مورد توجه قرار داد و آن را یکی از مهمترین اهداف شرکت فرودگاهها برشمرد که با انجام برنامه های مصوب و تلاش همکاران حوزه فرودگاهی این هدف دست یافتنی خواهد بود.

وی به پیشینه تاریخی فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد اشاره کرد و افزود: طی سال های گذشته به همت مدیران قبلی و فعلی فرودگاه شاهد توسعه و پیشرفت هایی بوده ایم و امروز شاهد رشد فعالیت های پروازی در مسیرهای مختلف هستیم.

سیدی اظهار امیدواری کرد: در پرتو رهنمودها و ارشادات امام جمعه و مسئولان محترم استانی، شاهد ارتقای فرودگاه و افزایش سطح خدمات پروازی در آینده باشیم.

آیت الله ناصری امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان یزد نیز طی سخنانی بر توجه به نفس کار و رعایت انصاف و مردم داری، توجه به خداوند در تمام حالات و در همه کارها و غنیمت شماری مدت خدمت را مورد توجه قرار داد و از خداوند توفیقات مجموعه فرودگاهی را در جهت خدمات بهتر به مردم را مسئلت کرد.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد، از اقدامات به‌عمل آمده و نیز ارائه خدمات در آن فرودگاه ابراز خرسندی کرد و از مدیران ارشد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خواست با توجه به زیرساخت های اقتصادی، گردشگری و پزشکی مناسب این استان و استقرار این فرودگاه در مرکز کشور، نیز نگاه ویژه ای به این فرودگاه داشته باشند.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: تغییر مدیریت‌ها امری عادی است اما باید تلاش کنیم هر کجا هستیم، برای مردم منشأ اثر و خدمتگزاری باشیم.

وی با بیان اینکه همه باید برای خدا و کسب رضایت خدا کار کنند و مردمداری باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد، عنوان کرد: باید اقدامات رفاهی برای مسافران انجام شود تا فرودگاه یزد به استانداردهای فرودگاهی نزدیک شود که امیدواریم مدیرکل جدید در این زمینه اقدامات موثری انجام دهد.

بازدید میدانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها از فرودگاه یزد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان یزد؛ پس از این دیدار و برگزاری مراسم معارفه،  سیدی به اتفاق غلامرضا رستمیان، مشاور مدیرعامل در امور اجرایی فرودگاه ها، اکبر حسنی مدیرکل حراست و امنیت فرودگاه های کشور از ترمینال پروازهای داخلی و خارجی و سطوح پروازی فرودگاه بین الملی شهید آیت الله صدوقی یزد بازدید کرد.

گفتنی است؛ «عباس محمدی» مدیرکل پیشین فرودگاه‌های استان یزد از آذر سال ۱۳۹۵ تاکنون مدیرکل فرودگاه‌های یزد بوده است.