شناسهٔ خبر: 125760 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ایام دهه مبارک فجر انجام می‌شود؛

بهره برداری و آغاز به کار ۹۳ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران

مازندران مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از بهره برداری و آغاز به کار ۹۳ پروژه عمرانی این اداره کل با اعتباری بالغ بر ۵۰۲میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران ، حسن جهانیان اظهار داشت:عملیات اجرایی  ۹۳پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۲ میلیارد تومان در قالب ۷۸ پروژه قابل افتتاح با اعتباری بالغ بر ۳۶۲ میلیارد تومان  و ۱۵ پروژه آغاز به کار با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان طی ایام دهه فجر در راه های استان آغاز می شود.  

وی خاطر نشان ساخت: عملیات بهسازی و آسفالت حدود ۱۰۰کیلومتر از راههای استان در قالب ۴۳ پروژه ،احداث مجتمع خدماتی و رفاهی در محور قائمشهر-بابل،احداث ۳ باب راهدارخانه در سطح محورهای مازندران ،عملیات تعریض محور شیرگاه – بابل ( محدوده ابتدای بلوار شهری تا سه راهی کلیج خیل )،عملیات احداث دوربرگردان کلا صفا شهرستان آمل ،عملیات اجرایی روکش آسفالت در سطح محورهای اصلی استان بطول ۷۹ کیلومتر،نصب و راه اندازی ۲۷ دستگاه سامانه ثبت تخلف سرعت ،احداث دیوار ضامن و حائل و مرمت ابنیه دوآب بلده،ساماندهی بستر رودخانه ماشالک و تثبیت پایاب پل کمربندی نوشهربخشی از  این پروژه‌هاست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در خصوص پروژه های راهداری این اداره کل عنوان کرد: راه ساخته شده و تحت بهره برداری با گذشت زمان و با توجه به شرایط جوی و طبیعی ، حجم آمد و شد، بار محوری وارده و مشخصات فنی و اجرائی اولیه، به تدریج فرسوده و خرابی هایی در آن پدید می آید. بنابراین ضرورت دارد با آغاز بهره برداری از هر راهی عملیات نگهداری نیز بصورت مستمر در تمام مدت بهره برداری به انجام رسد تا ضمن افزایش عمر راه از متلاشی شدن آن جلوگیری شود.