شناسهٔ خبر: 125782 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد؛

بهره‌برداری از ۳۱ پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در دهه فجر

مدیرکل راهداری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از بهره برداری ۳۱ پروژه با صرف ۱.۵۸۹ میلیارد ریال اعتبار در این اداره کل طی ایام مبارک دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، محمد مشتری گفت: احداث و آسفالت محور کلاین_سلولی به طول ۲.۵ کیلومتر، احداث و آسفالت محور قلعه محمدی_جعفرآباد_حسن آباد به طول ۴.۵ کیلومتر، روشنایی محور روستای تاتار به طول ۰.۵ کیلومتر، روکش آسفالت محور بجنورد_شیروان به طول ۱۱ کیلومتر و احداث پل اخلی دنگل و پل اله وردی خان در شهرستان بجنورد در این ایام به بهره برداری می رسد.

وی احداث و آسفالت محور ایستگاه راه آهن_جاجرم (۱.۲ کیلومتر) و آسفالت محور چپه (۱.۸ کیلومتر) در شهرستان جاجرم را از دیگر پروژه هایی دانست که در دهه فجر افتتاح می شود و افزود: احداث و آسفالت محور کلاته شور_قراجه رباط به طول ۳ کیلومتر در شهرستان جاجرم و اجرای عملیات حفاظتی سیل کت امولسیونی شهرستان جاجرم_اسفراین به طول ۳۰ کیلومتر  نیز در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به افتتاح آسفالت راه روستایی جنجال آباد (۴.۳ کیلومتر) در شهرستان فاروج و عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حفاظتی میکروسرفیسینگ محورهای شریانی حوزه استحفاظی شهرستان های شیروان و فاروج به طول ۷.۵ کیلومتر در این ایام اظهارکرد: همچنین روکش راه های روستایی به طول ۵.۶ کیلومتر، اصلاح نقطه پرتصادف و اصلاح دوربرگردان رضاآباد به طول یک کیلومتر و ماسه آسفالت محور شیروان_اوغاز به طول ۷ کیلومتر در شهرستان شیروان افتتاح می شود.

به گفته این مسئول، مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی محمدرضا دهک زاده آزاد و  آسفالت محورهای سارکانلو (۱.۶ کیلومتر)، حصارباغی (۲ کیلومتر)، حسن آباد_اردوغان (۱.۵ کیلومتر)، گراتی_ابری تپه_قاسم خان (۱.۴ کیلومتر) در شهرستان اسفراین از دیگر پروژه هایی هستند که در این ایام به بهره برداری می رسد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی همچنین به بهره برداری از ۴ دستگاه روشنایی نقطه ای در سطح استان اشاره و تصریح کرد: آسفالت محور چشمه قربان شادی به طول۰.۷ کیلومتر، اجرای ماسه آسفالت(رگلاژی) محور پیش قلعه_غلامان (محدوده باران آباد) به طول ۳.۲ کیلومتر، دیوار ساحلی شیرآباد به طول۱۳۰ متر و پل محور خرتوت_ یموق در شهرستان مانه و سملقان افتتاح می شود.

مشتری، بهره برداری از دوغاب قیری به منظور آب بندی ترک ها در محور بجنورد_اسفراین به طول ۴ کیلومتر را از دیگر پروژه هایی دانست که در این ایام به بهره برداری می رسد و ادامه داد: افتتاح ساختمان مرکزی گرمه، دیوار ساحلی یکه سعود به طول ۶۵ متر در شهرستان راز و جرگلان و درزگیری و لکه گیری محور فاروج_شیروان به طول ۳۰ کیلومتر از جمله پروژه های دیگری است که در این ایام به بهره برداری می رسد.  

وی گفت: بهسازی و روکش ۷ کیلومتر از راه های فرعی و روستایی و نصب و راه اندازی ۱۰ سامانه ثبت تخلف نیز در خراسان شمالی نیز در دهه فجر افتتاح می شود.