شناسهٔ خبر: 126062 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

وعده ای که در کمتر از ۲۴ ساعت محقق شد

دستور وزیر راه و شهرسازی برای خانه دار شدن خانواده ۵ قلوها/کلید یک واحد مسکونی به خانواده گنبدی تحویل داده شد

وزیر _ مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در پی پیگیری خبرنگار صدا و سیما در حاشیه سفر به شهر پرند  دستور لازم به مدیر کل راه و شهر سازی استان گلستان را مبنی بر صاحب خانه شدن خانواده ۵ قلوهای تازه متولد شده گنبد کاووس صادر کرد و در کمتر از یک روز این وعده محقق شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذر پاش وزیر راه و شهر سازی روز گذشته پس از پیگیری خبرنگار صداوسیما از وضعیت ۵ قلوهای تازه متولد شده در گنبدکاووس قول داد به این خانواده یک واحد مسکونی رایگان تحویل داده شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسئولان راه و شهرسازی در گلستان برای انجام اقدامات تحویل واحد مسکونی با خانواده ۵ قلوها تماس خواهند گرفت.

مهدی ملک مدیر کل راه و شهرسازی گلستان هم با اشاره به تماس تلفنی وزیر راه با وی برای تحویل واحد مسکونی به این خانواده گفت: با توجه به تکلیف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به تأمین مسکن خانوار برای خانواده‌ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر دارد.

در همین راستا پیش از ظهر یک شنبه ۱۶ بهمن ماه، در جریان مراسم افتتاحات متمرکز دهه فجر شهرستان گنبد کاووس کلید یک واحد مسکونی به پدر پنج قلو های تازه به دنیا آمده‌ گنبدی اهدا شد و به این ترتیب وعده وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تحویل یک واحد مسکونی به خانواده پنج قلوهای گلستانی در کمتر از یک روز محقق شد.

گفتنی است،صفوره حبیب لی ۳۳ ساله ساکن منطقه خالد نبی گنبد مادر پنج قلو ها و احسان اقبال پدر آن هاست.

هم اکنون نوزادان که شامل سه پسر و دو دختر هستند در بیمارستان طالقانی و بیمارستان خاتم الانبیا گنبد تحت مراقبت قرار دارند.

پنج قلوها دو خواهر دیگر ۱۳ و ۵ ساله هم دارند و پدر آنها به عنوان کارگر ساختمانی امرار معاش می کند.