شناسهٔ خبر: 126085 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

طی تعطیلات ۳ روز گذشته انجام شد؛

تردد بیش از ۲۱۴ هزار مسافر و گردشگر در بنادر مسافری و گردشگری هرمزگان

گردش دریایی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی تعطیلات روزهای ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه، در مجموع ۲۱۴ هزار و ۱۹۸ مسافر از نقاط گردشگری دریایی استان دیدن کردند که از این تعداد بیش از ۱۱۰ هزار مسافر در مسیرهای سه گانه مرکز استان (بنادر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز و بالعکس) تردد داشتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به استقبال مسافران و گردشگران از جاذبه های دریایی این استان در روزهای تعطیلی ۱۳ تا ۱۵ بهمن ‌ماه اظهار داشت: براساس آمار ثبت شده، میزان تردد در مسیرهای دریایی بنادر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز ۱۱۰ هزار  و ۲۳۴ مسافر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به جابجایی ۷۵ هزار  و ۵۲۵ مسافر از بندر شهید حقانی به جزیره قشم و بالعکس، میزان ترددهای دریایی از قشم به جزیره هرمز و بالعکس را نیز ۱۲هزار و ۷۷۶ مسافر اعلام کرد.

به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛ در این بازه زمانی ۲۱هزار و ۹۳۳ مسافر از طریق بندر شهید حقانی سفرهای دریایی را تجربه کردند.

عباس‌نژاد در خصوص جابجایی مسافران دریایی توسط شناورهای مسافری و لندینگ کرافت نیز گفت: در این مدت سه روزه سه هزار و ۱۷۵ نفر مسافر از چارک به کیش و ۳هزار و ۷۲۴ نفر از کیش به چارک رفت و آمد کردند. 

وی به تعداد خودروهایی که به وسیله لندینگ کرافت در مسیرهای  بنادر غرب هرمزگان جابجا شده اشاره کرد و گفت: یکهزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو طی این مدت در مسیرهای چارک به کیش و یک‌هزار و ۸۷۴ مسافر از بندر آفتاب به کیش و بالعکس جابجا شده است . 

به گزارش اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان جابجایی گردشگران در مسیر پل و لافت و بلعکس را ۷۹ هزار و ۸۶۶  نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد مسافر تنها طی سه روز از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ بهمن ماه بشکل شبانه روزی جابجا شده اند.