شناسهٔ خبر: 126188 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

سرپرست راه آهن شرق اعلام کرد؛

رشد ۵۴ درصدی جابجایی مسافر در راه آهن شرق

قطار مسافری سرپرست اداره کل راه آهن شرق گفت: طی ۱۰ ماه سال جاری جابجایی مسافر در اداره کل راه آهن شرق ۵۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی حکامی قاسمی با بیان اینکه در سال جاری ۲۹۷ هزار و ۲۲۱ نفر توسط این اداره کل جابجا شده اند گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۹۳ هزار و ۳۱۸ نفر جابجا شده بودند ۵۴ درصد رشد دارد که نشان از استقبال مسافران و تلاش کارکنان این اداره کل دارد.

وی افزود: قطارهای مسافری کرمان – مشهد (هر روزه )، بندرعباس – مشهد( هرروزه)، یزد – مشهد (هرروزه)، شیراز – مشهد (روز در میان)، طبس – تهران و خواف – تهران (هر چهار روز ) در این محور به مردم مشغول خدمت رسانی هستند.

سرپرست اداره کل راه آهن شرق ادامه داد: در حال حاضر سهمیه اختصاص یافته به این اداره کل از قطارهای کمربندی و عبوری ۲۰۴ صندلی به صورت رفت و برگشت می باشد که امکان جابجایی مسافران تمامی شهرهای استان خراسان جنوبی نیز وجود دارد که شهروندان سایر شهرها می توانند با خودرو به طبس مراجعه کرده و با پارک وسیله نقلیه در پارکینگ های موجود ادامه سفر خود را با قطار انجام دهند.

به گزارش اداره کل راه آهن شرق، وی با بیان اینکه قطارهای با کیفیت مناسب در این محور تردد کرده و مسافران را جابه‌جا می‌کنند و با اشاره به فضای فیزیکی مناسب و جایگاه مطلوب ایستگاه های این اداره کل گفت: در حال حاضر دفاتر فروش بلیت های قطار در اکثر شهرها فعال است که امکان افزایش نیز وجود دارد.